Archiwalne wpisy:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Kategorie:

Ekologia

Zajęcia w ramach koła ekologicznego kształtują w wychowankach postawy akceptowane społecznie i uczą dbałości o środowisko. Pod czujnym okiem opiekunów A. Predygier, T. Wojtuszkiewicza, B. Dembińskiego i E. Dery, podopieczni wykonują szereg działań służących ochronie środowiska.

Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Malborku na terenach rekreacyjnych ośrodka powstał ogród dendrologiczny, który jest chętnie odwiedzany przez dzieci z malborskich przedszkoli i szkół podstawowych. W czasie „zielonych lekcji”, prowadzonych przez uczestników koła, najmłodsi nie tylko oglądają piękne okazy drzew i krzewów, ale również zdobywają wiele cennych wiadomości.

W celu utrzymania tego terenu chłopcy poszerzają wiedzę podczas wykładów i zajęć w ramach „zielonej szkoły”, w trakcie licznych wyjazdów i wycieczek. Od wielu lat działacze koła angażują się w akcję „5kg makulatury = 1 drzewko”, dzięki której pozyskują nowe drzewa i krzewy do nasadzeń na terenie ogrodu.

Nasi ekolodzy angażują się w akcję Sprzątania Świata , otoczyli opieką teren plaży w Stegnie (przy współpracy z Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana) oraz Bory Tucholskie (przy współpracy ze Nadleśnictwem Lubichowo i leśniczówką Szary Kierz).

Działania takie wyrabiają w chłopcach poczucie piękna i estetyki oraz dbałości o powierzone im zadania. Stanowią ważny element pracy w grupie, służą budowaniu pozytywnego wizerunku placówki w środowisku lokalnym.