Archiwalne wpisy:
listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Kategorie:

ĆWIERĆFINAŁ PUCHARU POLSKI DLA ZWYCIĘZCÓW MOW CUP

Szlifujący swoje umiejętności w zakresie pisania sprawozdania sportowego członkowie naszego koła dziennikarskiego wyjechali wraz z wychowankami grupy drugiej, nagrodzonymi w ten sposób za zwycięstwo w jesiennej edycji ośrodkowego turnieju MOW Cup na mecz ćwierćfinału Pucharu Polski między Zawiszą Bydgoszcz a Śląskiem Wrocław.

Podczas całodniowej wycieczki do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego na chłopców czekało wiele atrakcji. Przed meczem chłopcy odwiedzili ogród zoologiczny w Myślęcinku, w którym mieli okazję obserwować w akwariach, terrariach i klatkach nie tylko okazy z krajów orientalnych, lecz także przyjrzeć się wspaniale utrzymanym zwierzętom występującym w naszym klimacie.

Kolejnym punktem wyprawy było poznanie historii miasta oraz jego rozwoju przy makiecie średniowiecznej Bydgoszczy, a także zwiedzenie jej największych atrakcji oraz zabytków z Ratuszem, Rynkiem, Starym Miastem i Operą na czele.

Zwieńczeniem wyjazdu było obejrzenie z trybun przepięknego bydgoskiego stadionu ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski pomiędzy jedną z najlepszych drużyn pierwszej ligi Zawiszą Bydgoszcz, a czołową ekipą naszej ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Prowadzony w bardzo szybkim tempie mecz dostarczył chłopcom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń, a sportowy doping i postawa kibiców mogły stanowić wzór zachowania na trybunach.