Archiwalne wpisy:
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Kategorie:

II Mistrzostwa MOW w Drużynowych Biegach Przełajowych

Początek roku szkolnego był dla nas bardzo aktywny. Od pierwszych dni września bardzo dużo biegaliśmy na różnych dystansach zarówno w terenie, jak i na bieżni. Dbaliśmy o formę, dobrą kondycję, zdrowie i oceny z w-fu, ale przede wszystkim przygotowywaliśmy się do II Mistrzostw Ośrodka w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Dzisiaj zakończyliśmy sezon biegowy tymi najważniejszymi ośrodkowymi zawodami lekkoatletycznymi. Jednocześnie od nich rozpoczęliśmy świętowanie obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mistrzostwa zgromadziły w malborskim Parku Miejskim zarówno całą społeczność naszego Ośrodka, jak i najważniejsze osoby w mieście: burmistrza Malborka Marka Charzewskiego i dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Malborku Sylwię Grabowską. Po przywitaniu wszystkich przez organizatorów Marka Polkowskiego i Bartosza Błachuta, oficjeli oraz dyrektora MOW-u Dariusza Miąskowskiego wysłuchaliśmy krótkiej historii Święta przedstawionej przez naszego kolegę Patryka z grupy VII i głośno odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Później czekały nas już tylko emocje czysto sportowe.

Każda z ośmiu grup wytypowała pięcioosobowe zespoły, które rywalizowały ze sobą na dystansie 2500 m. Po zapoznaniu z trasą i krótkiej rozgrzewce zawodnicy rozpoczęli zmagania. Od razu można było zauważyć, które grupy będą biły się o podium. Zawodnicy grupy VIII od początku biegu wysunęli się na prowadzenie i nie oddali go już do końca biegu. Ekipa w składzie: M. Grzegorzewski, K. Wasilewski, K. Łaskowski, A. Wirkus i J. Lange wygrała i zasłużenie zdobyła mistrzostwo. O pozostałe miejsca podium biły się grupy I, III i VI. Ostatecznie drugie miejsce zajęła grupa VI, trzecie grupa III, a ułamki sekund zadecydowały, że poza podium znalazła się grupa I. Pozostałe drużyny walczyły dzielnie i zostawiły na trasie wiele serca, ale nie mieli większych szans na pokonanie starszych kolegów. Gratulujemy im jednak sportowej postawy i ambitnej walki o każdy metr i wyższe miejsca w ostatecznej klasyfikacji.

Po zawodach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, pucharów i całego mnóstwa słodkich nagród. Po części oficjalnej zarówno zawodnicy, jak i kibice mogli posilić się grochówką, herbatą i ciasteczkami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze zwycięzcami i burmistrzem oraz wyszaleć na terenie parku miejskiego. Zawody bardzo się wszystkim podobały: każdy zawodnik wrócił z nagrodą, a kibice mogli pokrzyczeć, podjeść i się pobawić. Najważniejsze jest jednak to, że mogliśmy świętować to, że od stu lat jesteśmy niepodległym państwem i oddać hołd tym, którzy nam tę wolność wywalczyli.

Za pomoc w organizacji biegu i ufundowanie nagród chcielibyśmy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Malborka Markowi Charzewskiemu, Staroście Malborskiemu Mirosławowi Czapli, dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz OSP Malbork. Dziękujemy!

                                                                                                     M. Bonikowski (MOW News)