Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

„iTeatr w MOW Malbork”

„Koziołek zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu. „Koziołek Matołek” jest adaptacją komiksu autorstwa K. Makuszyńskiego i M. Walentynowicza. Ten wierszowany spektakl w założeniu ma być doskonałą zabawą dla całej rodziny!

Tytułowy Koziołek wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody. Po drodze poznaje ciekawe historie i postacie. W czasie wędrówki wpada w tarapaty i mierzy się z własnymi słabościami
i lękami. Pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Koziołek potrafi zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu.
Do Pacanowa nie dociera. Szczęścia będzie szukał nadal.”- zachęcały słowa na stronie Internetowego Teatru TVP dla szkół.

8 kwietnia br. tę „historię z przymrużeniem oka”, będąca „kartką ze starej fotografii”, pełną zwrotów akcji, wykorzystującą rozmaite środki scenicznego wyrazu mieli okazję obejrzeć wychowankowie naszego Ośrodka, uczniowie jednej z młodszych klas. Po spektaklu podzielili się swoimi wrażeniami, między innymi oceniając pomysłowość twórców. Najwięcej emocji sprawiło jednak omawianie konstrukcji postaci, ich złożoność charakterów i odniesienie ich do innych, poznanych na lekcjach języka polskiego, bajkowych bohaterów.

                  Wasza Biblioteka(rka) ?