Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Koncert Islet dla wychowanków MOW

Kilka dni temu nasz Ośrodek odwiedziła Islet, czyli pani Izabela Laskowska, która zagrała niezwykły koncert. Piosenkarka przy akompaniamencie gitary zaśpiewała zarówno własne utwory, jak i znane z radia przeboje. Wiele z nich kojarzyliśmy, sami kilka razy złapaliśmy się na tym, że śpiewaliśmy pod nosem razem z Islet. Piosenki przeplatane były historiami wokalistki, która opowiadała nam o krętych ścieżkach swojego życia, o dążeniu do celu mimo przeciwności losu, nie poddawaniu się oraz spełnianiu swoich marzeń.

W auli Ośrodka Islet zebrała wszystkich wychowanków. Jak rzadko kiedy od początku do końca siedzieliśmy w skupieniu i słuchaliśmy pani Izabeli. Wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem jej słów i muzyki, a niektórzy nas nie kryli wzruszenia odnajdując w przekazie fragmenty z własnego życia. Pod koniec koncertu pani Izabela zaprosiła na scenę nawet trzech naszych kolegów, z którymi wspólnie wykonała jedną z piosenek KaeNa. To była bardzo przyjemna, ale również ważna i kształcąca lekcja, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni!

Pani Izabela Laskowska pochodzi z Gdańska, gdzie prowadzi warsztaty muzyczne z dziewczynami w tamtejszym areszcie śledczym. Podczas zajęć nastolatki uczą się śpiewu oraz tworzą własne utwory muzyczne, dzięki czemu rozwijają swoją wrażliwość i uzewnętrzniają emocje. Utwory dziewcząt prezentowane są za pośrednictwem radiowęzła w areszcie oraz podczas przygotowywanych koncertów i spektakli. Poza tym Islet dużo koncertuje prezentując swoje utwory młodzieży w całej Polsce oraz dorosłym w Zakładach Karnych dla kobiet i mężczyzn. Jej koncerty zawsze połączone są rozmową z publicznością i świadectwem własnych doświadczeń. Ambasadorem jej projektu jest firma Energa. Więcej informacji o piosenkarce możecie zdobyć odwiedzając jej stronę internetową (http://islet.com.pl/).

Po koncercie mieliśmy okazję porozmawiać z panią Izabelą i zadać jej kilka pytań. Zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z Islet.

MOW News: Co sprowadza panią do naszego Ośrodka?

Islet: Chciałam pokazać Wam, że nie jesteście sami, że ja i inni również mamy podobne doświadczenia. Chciałam również przedstawić wychowankom możliwości rozwoju, dać świadectwo swojego życia i swoich doświadczeń. Czułam, że to będzie dobry pomysł!

MOW News: Kiedy, jak i dlaczego zrodził się w pani głowie pomysł na koncertowanie w ośrodkach wychowawczych?

Islet: W zeszłym roku poczułam, że po doświadczeniach pracy z młodzieżą w areszcie w Gdańsku chcę nawiązać kontakt z dużo większą liczbą nastolatków i przekazać im to, co mam do powiedzenia. Wiem, jak dużo miłości i zainteresowania potrzebujecie, bo w waszym wieku przeszłam to samo. Chciałam pokazać wam, że nie jesteście sami!

MOW News: Jak powstają pani piosenki? Najpierw tworzy pani teksty czy muzykę?

Islet: Piosenki powstają we mnie w tym samym czasie. Niekiedy najpierw wpadnie mi do głowy myśl z muzyką, niekiedy z tekstem, ale po tym wszystko odbywa się synchronicznie. Muzykę komponuję na fortepianie lub gitarze. Czasem wykonuję też utwory innych artystów, które stały się dla mnie z różnych powodów ważne.

MOW News: Gdzie prócz koncertów możemy zapoznać się z pani twórczością?

Islet: Moje piosenki możecie usłyszeć na moim kanale na YouTube, wystarczy wpisać w wyszukiwarce „Islet”. Zapraszam was też na moją stronę internetową http://islet.com.pl/, gdzie również możecie zapoznać się z twórczością moją i mojego zespołu, do czego serdecznie zachęcam. Wierzę, że znajdziecie tam coś dla siebie!

MOW News: Jak podobał się pani koncert w naszym Ośrodku? Jakie emocje pani towarzyszyły?

Islet: Przed występem czułam przypływ adrenaliny. Miałam tremę. Obawiałam się, że moje słowa moją nie trafić do wychowanków. Podczas koncertu wszystkie obawy odeszły, czułam się bardzo dobrze, spotkało mnie bardzo życzliwe przyjęcie ze strony wychowanków i wychowawców. Byłam tym bardzo zaskoczona. Czuję tu dużo ciepła, miłości i mnóstwo pozytywnych fluidów. To był dla mnie ważny koncert! Życzę wam w przyszłości dużo wiary, odwagi i szczęścia!

artykuł napisali oraz wywiad przeprowadzili:

                       W. Figurski (MOW News)

                        Ł. Filipowicz (MOW News)