Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Konkurs wiedzy o Ośrodku z okazji 70-lecia MOW

W tym roku nasz Ośrodek obchodzi 70-lecie działalności. Z tej okazji dyrekcja i wychowawcy przygotowali dla nas mnóstwo imprez. Jedną z nich był konkurs wiedzy o historii naszego MOW-u, do którego przygotowywaliśmy się od ponad miesiąca. Wewnątrz grup wytypowaliśmy tych, którzy opanowali zakres wiedzy najlepiej i wystawiliśmy ich do rywalizacji na forum całej placówki.

Dwuosobowe zespoły reprezentantów każdej z ośmiu grup zebrały się w czwartek 2 listopada w auli Ośrodka, gdzie mieli do wykonania dwa zadania: rozwiązanie testu oraz ułożenie z puzzli obrazka i odgadnięcie, co on przedstawia. Trzecim ocenianym zadaniem – zrealizowanym jeszcze przed spotkaniem – było stworzenie rysunku przedstawiającego Kazimierza Masalskiego, byłego dyrektora placówki, który dowodził nią przez ponad dwadzieścia lat. Po prawie półtorej godzinie wytężonej pracy uczniowie oddali arkusze z odpowiedziami do oceny komisji, w skład której weszli dyrektor Adam Wilczyński oraz wychowawcy i jednocześnie organizatorzy Barbara Langowska i Joanna Zemlik. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci grupy V, drugie przedstawiciele grupy VIII, a trzecie chłopcy z grupy I.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a zapytani po konkursie uczestnicy nie kryli, że z większością zadań poradzili sobie bez większych problemów: – Długo się przygotowywaliśmy do tego testu, więc żadne z tych pytań nie było dla nas zaskoczeniem – powiedział Antek. Historię Ośrodka kojarzyliśmy już wcześniej z tablic na szkolnych korytarzach, ale dzięki konkursowi dowiedzieliśmy się wielu nowych i bardzo interesujących rzeczy – dodał Dawid.

K. Olak (MOW News)