Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Malborski MOW wychowuje Mistrzów Polski

Rok szkolny 2016/2017 był dla nastoletnich sportowców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 w Malborku wyjątkowo udany. Wiele miesięcy przygotowań i sumiennych treningów przyniosło kapitalny efekt w postaci worka z medalami, które z różnych zawodów przywozili nasi podopieczni. Prowadzeni przez trenera Przemysława Siemieniuka zawodnicy dwukrotnie zdobyli drużynowe Mistrzostwo Polski MOW-ów: w biegach przełajowych oraz w pływaniu, a także wicemistrzostwo w piłce siatkowej trójek na hali.

Świetna passa naszych reprezentantów rozpoczęła się 6 grudnia w Lidzbarku Warmińskim, gdzie rozegrano III Mikołajkowe Mistrzostwa Polski MOW w piłce siatkowej trójek. Malborska drużyna w składzie: M.Schilling, K. Kurs, D. Czechowski i Ł. Trojanowski po rozegraniu wielu świetnych meczów i serii zwycięstw bez straty seta zostali zatrzymani dopiero w finale przez przedstawicieli MOW Włocławek. Ogromny sukces, jakim był srebrny medal oraz tytuły najlepszego zawodnika dla M. Schillinga i najlepszego blokującego dla Ł. Trojanowskiego przyjęto w Ośrodku z dużym entuzjazmem, jednak to, co najlepsze miało dopiero nastąpić w kolejnym semestrze.

Kolejnymi zawodami, w których wzięli udział wychowankowie malborskiego MOW były rozgrywane w sobotę 25 marca w Świdwinie Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w pływaniu. Chłopcy startowali indywidualnie i grupowo w swoich kategoriach wiekowych w stylach klasycznym, grzbietowym i dowolnym na dystansach 25 i 50 metrów. Po wielu miesiącach treningów na basenie przy ul. Narutowicza i dziesiątkach pokonanych w wodzie kilometrów chłopcy w końcu mogli sprawdzić się w rywalizacji z podopiecznymi innych ośrodków. Zarówno trener, jak i zawodnicy spodziewali się dobrego wyniku i kilku medali, jednak efekt końcowy zszokował wszystkich.  Reprezentantom naszego Ośrodka poszło wyśmienicie. Zdobyli oni 19 medali (13 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy), co pozostawiło konkurencję daleko w tyle i pozwoliło zająć im pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Poniżej prezentujemy pełną listę zdobytych przez naszych wychowanków medali:

  • P. Wiśniewski: złoto na 25 m stylem dowolnym; złoto na 50 m stylem dowolnym;
  • B. Krawaczyński: srebro na 25 m stylem dowolnym, srebro na 25 m stylem grzbietowym;
  • P. Uram: srebro na 50 m stylem grzbietowym, srebro na 50 m stylem klasycznym;
  • Ł. Wiśniewski: złoto na 25 m stylem dowolnym, złoto na 50 m stylem grzbietowym, srebro na 50 m stylem klasycznym;
  • M. Białecki: złoto na 25 m stylem dowolnym, złoto na 50 m stylem dowolnym;
  • S. Rożek: złoto na 50 m stylem grzbietowym, złoto na 50 m stylem klasycznym, złoto na 25 m stylem klasycznym;
  • F. Brodnicki: brąz na 25 m stylem dowolnym;
  • sztafeta: złoto na 4×25 m stylem dowolnym.

Drugie w tym roku Mistrzostwo Polski chłopcy wywalczyli 16 maja we Włocławku w ramach XXXV Drużynowych Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych Wychowanków MOW. Sztafeta w składzie: M. Schilling, M. Białecki, M. Łopato i B. Bednarczyk jechali na zawody pełni nadziei i wiary w swoje umiejętności, jednak – podobnie jak w Świdwinie – wiedzieli, że o końcowy sukces będą musieli mocno powalczyć z pozostałymi siedmioma drużynami. Najsilniejsza wydawała się ekipa gospodarzy, która od lat zajmowała czołowe miejsca w tej dyscyplinie, a ich dodatkowym atutem była świetna znajomość trasy, na której na pewno przez kilka miesięcy trenowali. Poza nimi spodziewaliśmy się zaciętej rywalizacji z chłopcami z Lidzbarka Warmińskiego, Strzelna, Kamionka Wlk. Do przebycia każdy z czwórki chłopców miał 1000-metrową trasę wokół jeziora Czarnego. Po starcie okazało się, że na tle pozostałych zawodników wychowankowie z Malborka prezentują się najlepiej i ostatecznie zwyciężyli znacząco dystansując przeciwników z czasem nieco powyżej szesnastu minut. To był bardzo udany bieg! Kolejny złoty medal i tytuł Mistrza Polski były wspaniałym zwieńczeniem całorocznej pracy nad formą i kondycją wychowanków.

Od lat jednym z filarów pracy resocjalizacyjnej w malborskim Ośrodku jest właśnie sport. Chłopcy dzięki zaangażowaniu w  regularne treningi uczą się systematyczności i samodyscypliny oraz utrzymują zdrowy tryb życia. Osiągane przez nich sukcesy potwierdzają sens tych działań i klasyfikują malborską placówkę również pod względem wyników osiąganych w sporcie jako jedną z najlepszych tego typu w Polsce. Serdeczne gratulacje dla zawodników, trenerów oraz dyrekcji! Życzymy co najmniej powtórki w roku 2017/18!