Archiwalne wpisy:
marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kategorie:

Mistrzostwa Ośrodka w tenisie stołowym

Tenis stołowy jest w naszym Ośrodku grą niemal kultową. Każda grupa ma swój stół, który przeważnie jest w użyciu, a paletki i piłeczki zużywane są w mgnieniu oka. Nie znamy nikogo, kto będąc w MOW nie zagrałby w ping-ponga ani razu. O tym, jak ważna jest to dla nas dyscyplina niech świadczy fakt, że co roku rozgrywane są przy Jagiellońskiej 94 turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, które zwykle wygrywamy. Sami rozumiecie więc, jak wielkie emocje wzbudzają ośrodkowe turnieje w tenisa stołowego.

Jesienna edycja zawodów rozpoczęła się w listopadzie wewnątrzgrupowymi eliminacjami, które wyłoniły trzech najlepszych graczy. Już wtedy poziom był bardzo wysoki, a emocje w niektórych meczach sięgały zenitu. Reprezentanci grup kilka dni z rzędu rywalizowali ze sobą w sali sportowej, a ci, którzy odpadli – w tym my – mogli obserwować zmagania kolegów i kibicować im z trybun zrobionych z ławek gimnastycznych. Mecze były bardzo szybkie, a poziom – jak ocenili koledzy i wychowawcy – najwyższy od lat. Nam najbardziej zapadł w pamięci wielki finał, w którym po ogromnie emocjonującym meczu Paweł z grupy II pokonał Kubę z grupy I, choć mogło być całkiem odwrotnie, bo sytuacja we wszystkich trzech setach co chwilę się zmieniała i raz na prowadzenie wychodził jeden, a po chwili drugi finalista. W meczu o trzecie miejsce w bratobójczej walce kolegów z grupy V Dawid pokonał Pawła. Zawody bardzo nam się podobały, a mecze z każdym kolejnym etapem turnieju przyciągały coraz więcej obserwatorów. A po intensywnym kibicowaniu wracaliśmy do swoich świetlic, gdzie…braliśmy paletki i próbowaliśmy dorównywać poziomem do naszych kolegów. Jeszcze trochę nam brakuje, ale mamy czas!

W imieniu wszystkich uczestników i ich kibiców ogromnie dziękujemy panom wychowawcom Przemkowi Frankiewiczowi i Czarkowi Głowackiemu, którzy nie dość, że wspaniale przygotowali i przeprowadzili zawody, to jeszcze zasponsorowali wspaniałe nagrody! Dziękujemy!

                                                         K. Matthäus i A. Okoński (MOW News)