Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Młoda Liga Siatkarska Zagościła w MOW

9 stycznia 2013 roku na zaproszenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 odwiedziła malborską placówkę drużyna siatkarska „Lotosu” Gdańsk występująca na co dzień w Młodej Lidze czyli bezpośrednim zapleczu najwyższej w hierarchii siatkówki męskiej w Polsce Plus Ligi. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków a także pracowników MOW.

– Sport odgrywa bardzo ważną rolę w procesie resocjalizacji, staramy się, aby poprzez zajęcia sportowe a także udział naszych wychowanków w różnego rodzaju zawodach w których mają szansę uzyskać dobre wyniki, a tym samym budować swoje poczucie wartości.

W trakcie spotkania młodzież z dużym zaciekawieniem wysłuchała prelekcji oraz prezentacji drużyny i jej historii a także osiągnięć, które przedstawił trener Edward Pawlun.

Szkoleniowiec skierował do naszych wychowanków wiele serdecznych słów, akcentując tak ważne wartości jak : zaufanie, cierpliwość, praca, ambicja, nieodłączne w życiu sportowca, przekładają się na funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie. Młodzież mogła zapoznać się z przykładami sportowców, którzy borykali się w życiu z wielokrotnymi ciężkimi problemami, jednak ich upór i stała motywacja w dążeniu do celu dał im końcowy sukces.

– Zdaję sobie sprawę, że wielu z was miało w życiu pod górkę i nie raz popełniało błędy, jednak głęboko wierzę, że dzięki pozytywnym cechom, które macie w sobie jesteście w stanie osiągnąć swój życiowy sukces, czego Wam serdecznie życzę- mówił do zgromadzonych trener Pawlun.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania młodzież wzięła udział w profesjonalnym treningu wraz z młodymi sportowcami, dla wielu z chłopców było to bardzo emocjonujące spotkanie.