Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Nowe umiejętności i uprawnienia wychowanków

Maj i czerwiec były dla naszych wychowanków bardzo intensywne nie tylko ze względu na starania o jak najlepsze oceny na koniec roku i przygotowania do wakacji. W tych miesiącach pracownicy Ośrodka przygotowali dla chłopców kończących przygodę z naszą placówką szeroką ofertę zajęć oswajających z rynkiem pracy i przysposabiających do różnych zawodów.

Prócz warsztatów z pisania życiorysów i listów motywacyjnych oraz poznawania miejsc z ofertami pracy chłopcy mieli również okazję zdobyć nowe umiejętności podczas zorganizowanych kursów. Aż jedenastu wychowanków otrzymało uprawnienia do kierowania wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym z obsługą/wymianą butli gazowych. Kurs ten co roku cieszy się dużą popularnością wśród chłopców, jednak podczas tegorocznego zarówno frekwencja, jak i wyniki egzaminów końcowych były rekordowo wysokie. W drugim z kursów: na prawo jazdy kat. B wziął udział jeden wychowanek i – podobnie jak w przypadku poprzedniego – zarówno z zajęciami, jak i egzaminem uporał się wzorowo uzyskując dodatkowe uprawnienia.

Wychowankowie opuszczający z końcem roku szkolnego nasz Ośrodek wyposażeni zostali w umiejętności, które podniosą ich atrakcyjność na rynku pracy i pomogą znaleźć wymarzone zawody. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Latorośl” działającemu przy naszej placówce za wsparcie finansowe, które umożliwiło chłopcom rozwój i podniesienie kwalifikacji.