Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Oko w oko z Aleksandrem Kwaśniewskim

Redaktorzy Ośrodkowego dwumiesięcznika „MOW News” przeprowadzili w czwartek 14 kwietnia wywiad z jednym z najwybitniejszych polskich polityków końca XX i początku XXI wieku Aleksandrem Kwaśniewskim. Z byłym prezydentem młodzi malborscy dziennikarze spotkali się w warszawskim biurze założonej przez niego fundacji „Amicus Europae”.

Podczas ponad półgodzinnej wizyty chłopcy mieli okazję wnikliwie wypytać gospodarza o wiele nurtujących ich kwestii dotyczących początków jego kariery politycznej, przeżytych podczas dwóch kadencji przygód, pasji do sportu oraz aktualnych zadań i obowiązków. Prezydent szczegółowo odpowiadał na wszystkie pytania i chętnie wchodził w dyskusje z naszymi wychowankami, cierpliwie tłumacząc im różne zagadnienia.

Wizyta okazała się bardzo owocna zarówno w nowe doświadczenia, jak i informacje. Nasi dziennikarze, po wcześniejszych wywiadach m.in. z prezydentem Lechem Wałęsą, trenerem Bogusławem Kaczmarkiem czy prezesem Radosławem Michalskim, coraz sprawniej radzą sobie ze sztuką prowadzenia rozmowy, a życzliwość i otwartość Aleksandra Kwaśniewskiego dodatkowo pozwoliła rozwinąć im skrzydła.

Przy okazji spotkania z prezydentem chłopcy mieli możliwość poznać lepiej Warszawę i zobaczyć niektóre z atrakcji naszej stolicy. Młodzi reporterzy odwiedzili Cmentarz Powązkowski, gdzie złożyli hołd takim dziennikarskim mistrzom, jak Ryszard Kapuściński, Waldemar Milewicz czy Janusz Atlas. Ponadto odwiedzili groby m.in. Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima, Kazimierza Górskiego, Zbigniewa Religi, Marka Kotańskiego i Kamili Skolimowskiej oraz pomnik ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Wychowankowie zobaczyli również najwybitniejsze obrazy ze zbiorów Muzeum Narodowego z monumentalną „Bitwą pod Grunwaldem” Jana Matejki na czele, a także zwiedzili Pałac w Wilanowie.

W drodze powrotnej z całodniowej eskapady na młodych reporterów czekał ciepły posiłek w Restauracji „Austeria” w Rychnowie między Olsztynkiem a Ostródą, za który – a przede wszystkim za serdeczne przyjęcie – z tego miejsca gorąco dziękujemy!