Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Polski Czerwony Krzyż podpisał umowę o współpracy z wolontariuszami MOW

Malborski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Koło Wolontariatu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego podpisali umowę o współpracy. Umowa formalizuje działania, które obie strony już wzajemnie realizowały, niosąc pomoc potrzebującym.

Do podpisania umowy doszło w środę (17 maja) w Starostwie Powiatowym w Malborku podczas spotkania podsumowującego dotychczasową współpracę PCK z wolontariuszami MOW. Poprowadził je starosta malborski Mirosław Czapla, który jest jednocześnie prezesem miejscowego oddziału PCK. Obecni byli też: Jarosław Wodziński, wiceprezes malborskiego PCK, Beata Żaroffe-Preuss, sekretarz powiatu oraz delegacja wychowanków MOW: Marcin Przytarski, Marcin Marszałkowski, Aleks Wiktorowicz oraz koordynator ośrodkowego koła wolontariatu.

– W trakcie posiedzenia wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego odebrali podziękowania i słowa uznania od pana starosty za bezinteresowne działania na rzecz potrzebującej wsparcia społeczności lokalnej naszego powiatu, pomoc w realizacji statutowych zadań Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku, wyrażaną wrażliwość, współczucie i szacunek dla drugiego człowieka – informuje PCK w Malborku.

Jarosław Wodziński z kolei podsumował dotychczasową współpracę z wychowankami MOW, która trwa od roku.

– Chłopcy zakwaterowani przy ulicy Jagiellońskiej 94 niezależnie od pory roku, dnia, warunków atmosferycznych, zawsze gotowi, uśmiechnięci i zwarci podejmują charytatywne działania, świadcząc je na najwyższym poziomie. Sympatia, jaką zostali obdarowani wychowankowie MOW przez podopiecznych MOPS, GOPS, uchodźców wojennych z Ukrainy świadczyć może tylko o posiadanej empatii, wyczuciu, tolerancji i poważaniu bliźniego, niezależnie od stanu posiadania, rozmiaru, jakości schorzeń czy przypadłości – informuje PCK w Malborku.

Podczas spotkania w starostwie doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Kołem Wolontariatu MOW i oddziałem PCK. Młodzież miała okazję też dowiedzieć się więcej o samym Starostwie Powiatowym i funkcjonowaniu samorządu powiatowego, o czym opowiedział gościom starosta Mirosław Czapla.