Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Świąteczna atmosfera przy Jagiellońskiej

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych dni w roku dla każdego z nas. Spotykamy się wtedy z bliskimi, rozmawiamy, śpiewamy i obdarowujemy, ale także wyjaśniamy nieporozumienia, wyciągamy ręce na zgodę oraz przebaczamy. Ich atmosfera jest naprawdę niezwykła i nie ma się co dziwić, że w Wigilię potrafią przemówić do nas nawet zwierzęta.

Magia Świąt zaczęła być wyczuwalna w naszym Ośrodku już od pierwszych dni grudnia, kiedy to zaczęliśmy przygotowywać się do corocznych konkursów: na najlepiej zaśpiewaną grupowo kolędę, bożonarodzeniowy wystrój świetlicy czy list do św. Mikołaja. Każdy chciał wypaść jak  najlepiej i wspólnie motywowaliśmy się do pracy. W kolejnym tygodniu nadszedł czas planowania i przygotowań grupowych wigilii, przy których – każdy zna to z własnego domu – mnóstwo zawsze krzątaniny: sprzątania, zakupów, strojenia, gotowania, pieczenia…i znowu sprzątania. Każdy  z nas wykonał swoje zadania najlepiej, jak potrafił. Zmęczeni, ale szczęśliwi mogliśmy całą grupą zasiąść do wspólnego stołu z naszymi wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją, wspólnie zaśpiewać kolędy, przełamać opłatkiem, złożyć bożonarodzeniowe życzenia i zjeść wszystkie przysmaki, nad którymi pracowaliśmy od tylu dni. Trudno oddać słowami atmosferę panującą wtedy pośród nas, ale mogę powiedzieć, że dzięki tym świętom mogliśmy poczuć się jak prawdziwa rodzina!

W ostatnim tygodniu szkoły, gdy już każda świetlica i klasa były świątecznie przystrojone, konkursy rozstrzygnięte, grupowe wigilie zorganizowane, a prezenty dla bliskich już prawie gotowe, dyrekcja i nauczyciele zorganizowali dla nas bożonarodzeniową wieczornicę. Zebraliśmy się w auli Ośrodka, gdzie najpierw obejrzeliśmy oryginalne jasełka w wykonaniu naszej grupy teatralnej, a po przedstawieniu wspólnie zaśpiewaliśmy najbardziej znane polskie kolędy. Gdy zakończyliśmy  nasze śpiewy na scenę wyszli profesjonaliści: muzycy z malborskiego chóru „Secret Garden Singers”, którzy wspaniale zaśpiewali nam mniej znane kolędy i świąteczne przyśpiewki. Wraz z kolegami byłem pod dużym wrażeniem występów i naszych aktorów, i zawodowych chórzystów. Na zakończenie dyrektor Adam Wilczyński złożył nam i prosił przekazać naszym rodzinom świąteczne życzenia. Rozśpiewani wróciliśmy do swoich świetlic i sypialń powoli myślami przenosząc się do domów. Dwa dni później większość z nas mogła spakować się i wyruszyć do rodzinnych miejscowości, by spędzić wyjątkowy czas Świąt z najbliższymi. Dzięki tym kilkunastu dniom i całej ich otoczce wydaje mi się, że udało nam się stać choć odrobinę lepszymi wychowankami, kolegami i ludźmi.

W imieniu swoim, redaktorów MOW News oraz pozostałych kolegów z Ośrodka przy Jagiellońskiej 94 chciałbym złożyć Wam, Drodzy Czytelnicy, jak najwspanialsze życzenia spokoju, miłości i bliskości w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

                                                                                                                                                   M. Łopato  (MOW News)

 

Galerie zdjęć z grupowych Wigilii

Grupa I

Grupa II

Grupa III

Grupa IV

Grupa V

Grupa VI

Grupa VII

Grupa VIII

Wigilia Samorządu Wychowanków

Wieczornica

Wigilia 24 grudnia