Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

„ Poznaj Polskę” – Wycieczka do Warszawy

This gallery contains 15 photos.

 

 

 

 

Nasza szkoła po raz kolejny złożyła wniosek o dofinansowanie wycieczki do Warszawy w ramach przedsięwzięcia „ Poznaj Polskę”.

Tym razem do Warszawy udali się uczniowie klas branżowych. Łącznie na wycieczkę pojechało 20 – stu wychowanków naszego Ośrodka.

Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik gdzie uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Ta niezwykła przygoda z nauką, która pobudza wyobraźnię  na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

Następnie zwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytecką. Ogród, który znajduje się na dachu Biblioteki jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Jest on bardzo popularnym miejscem odpoczynku studentów, mieszkańców Warszawy i turystów.

Drugi dzień w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta razem z Panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami o Warszawie. Kolejno zwiedziliśmy: Plac Zamkowy, gdzie wysłuchaliśmy historii dotyczącej Kolumny Zygmunta; dziedziniec Zamku Królewskiego; katedrę św. Jana Chrzciciela; Rynek Starego Miasta, Barbakan, Zamek Królewski oraz w czasie przejazdu autokarem inne zakątki Warszawy. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, które wzbudziło wiele emocji w uczniach naszej szkoły. Był to ostatni punkt naszego programu. Do Malborka wróciliśmy o godzinie 21.30. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

Justyna Dziarska