Archiwalne wpisy:
marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kategorie:

Wesołe Święta w Ośrodku!

Zanim wszyscy rozjechaliśmy się do swoich domów by wspólnie z najbliższymi świętować narodziny Chrystusa, przez cały grudzień solidnie przygotowywaliśmy się do ich obchodów. Prócz lekcji, na których dowiadywaliśmy się o polskich i zagranicznych tradycjach, przygotowywaliśmy kartki z życzeniami i ozdoby, a także poznawaliśmy historię Świąt, czekało na nas mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Najważniejszym, jak co roku, elementem przygotowań do Bożego Narodzenia były organizowane przez każdą z grup „wigilie”, podczas których mogliśmy spotkać się przy wspólnym stole z naszymi kolegami, wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją, złożyć świąteczne życzenia, podzielić się opłatkiem i spróbować pysznych potraw, które w większości sami przyrządziliśmy. Ta odświętna kolacja jest dla nas zawsze dużym wydarzeniem nie tylko z powodu gości, prezentów i pysznego jedzenia, ale przede wszystkim świątecznej atmosfery, wspólnej zabawy i okazji do powiedzenia „przepraszam”, co nigdy nie przychodzi łatwo. A poza tym jest zapowiedzią zbliżających się przepustek do domów.

Kolejnym wyczekiwanym przez nas wydarzeniem jest Ośrodkowy konkurs kolęd, w którym każda z grup wykonuje wcześniej wylosowaną i długo ćwiczoną świąteczną piosenkę. Dla większości z nas największą trudnością jest trema przed wystąpieniem na forum całego Ośrodka, którą musimy przezwyciężyć. To przez nią niektórzy czasami zapominają tekstu. Na szczęście na scenę wychodzimy całymi grupami i możemy tam liczyć na wsparcie kolegów. Tegoroczny konkurs stał na wyrównanym bardzo wysokim poziomie, a o miejscach na podium – jak powiedziała przewodnicząca jury pani dyrektor Justyna Piłat – zadecydowały szczegóły. Zwyciężyli wychowankowie grupy VII. Drugie miejsce zajęli ex aequo chłopcy z grup VI i VIII wyprzedzając przedstawicieli grupy IV. Po konkursie mogliśmy wysłuchać przygotowanych przez naszych kolegów pod okiem ukraińsko-ormiańskiej wolontariuszki Angeliki bożonarodzeniowych piosenek w języku angielskim.

Na początku grudnia w ramach Miejskich Mikołajek braliśmy udział w imprezach na Placu Kazimierza Jagiellończyka, których głównym punktem było udekorowanie pomnika byłego króla Polski czapką i szalikiem świętego Mikołaja. Po pamiątkowym zdjęciu z przedstawicielami malborskiego oddziału PTTK udaliśmy się wspólnie z nimi na tereny OSiR-u, gdzie rozpaliliśmy ognisko przy którym wspólnie piekliśmy kiełbaski, rozmawialiśmy i śpiewaliśmy kolędy.

Dla wielu z nas bardzo ważny był też świąteczny konkurs literacki, w ramach którego mieliśmy napisać list do św. Mikołaja. Konkurencja była duża, a prace – jak mówili organizatorzy – bardzo różnorodne. Zwyciężył Wiktor z gr. IV przed Tomkiem z gr. VII i Sebastianem z gr. IV, natomiast specjalne wyróżnienie za najbardziej estetyczną pracę otrzymał Damian z gr. V. Wręczone w ostatnim tygodniu szkoły dyplomy i nagrody stanowiły dobry początek dla pełnych prezentów i niespodzianek świąt. Mamy nadzieję, że organizatorzy przekazali listy św. Mikołajowi i w wigilię każdy dostał to, o co prosił.

Większość z nas dostała szansę spędzenia Świąt w rodzinnych domach. Kilku moich kolegów musiało jednak zostać w Ośrodku. Tam również zgodnie z polską tradycją odbyła się wieczerza wigilijna z mnóstwem pysznych potraw, łamaniem się opłatkiem, kolędami i…co dla nas wszystkich jest bardzo ważne wizytą św. Mikołaja. Rozmawiałem wczoraj z kolegą, który trafił do nas w połowie grudnia i spędza święta w Ośrodku. Mówił, że był bardzo mile zaskoczony tym, co na niego czekało w Wigilię. Wiadomo, brakowało mu rodziny i przyjaciół, ale atmosfera była bardzo przyjacielska, a po kolacji czekał już na nich Kevin sam w Nowym Jorku.

Dużo rzeczy się działo, przez co grudzień minął nam błyskawicznie i teraz możemy cieszyć się rodziną i Świętami! Bardzo dziękujemy wychowawcom, nauczycielom i dyrekcji za przygotowanie nas do Bożego Narodzenia i wprowadzenie nas w świąteczną atmosferę. W imieniu całej redakcji MOW News życzymy im i Wam Drodzy Czytelnicy pełnych miłości, spokoju i uśmiechu Świąt Bożego Narodzenia! Cieszmy się obecnością naszych bliskich!

J. Kopeć i K. Olak (MOW News)

 

WIGILIE GRUPOWE

Wigilia grupy V

Wigilia grupy VII

Wigilia grupy VIII

KONCERT KOLĘD

 

MIEJSKIE MIKOŁAJKI