Archiwalne wpisy:
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Kategorie:

Wizyta Starosty Powiatu Malborskiego w MOW – podsumowanie osiągnięć sportowych i kulturalnych.

W dniu 24 czerwca odbył się apel podsumowujący osiągnięcia sportowe i kulturalne wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku. Apel swoją obecnością uświetnili Wicestarosta Jolanta Leszczyńska oraz Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla.

Rok szkolny 2009\2010 był dla MOW wyjątkowy pod względem ilości zawodów sportowych i imprez kulturalnych, w których brali udział wychowankowie a także zdobytych miejsc.
Młodzi sportowcy mają się, czym chwalić. Do największych grupowych osiągnięć należy zaliczyć wicemistrzostwo Polski w biegach przełajowych we Włocławku, zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju piłki o nożnej o puchar Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza w Debrznie oraz ogólnopolskim turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk, a także III miejsce na międzynarodowych zawodach w trójboju w Kamionku Wielkim.
To tylko niektóre z osiągnięć, których było naprawdę wiele w tym roku. Nasi wychowankowie startowali na zawodach nie tylko na terenie miasta,osiągając wysokie lokaty, ale również w wielu zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Należy nadmienić, że dwóch z nich reprezentuje powiat malborski w drużynie smoczych łodzi.

Starosta pogratulował młodym sportowcom oraz ich opiekunom i trenerom, zwrócił także uwagę na korzyści wychowawcze i zdrowotne uprawiania sportu (przyznał, iż sam jest aktywnym sportowcem i kibicem). Następnie wręczył puchar najlepszemu sportowcowi MOW- Mateuszowi Kalkowskiemu, który jest zawodnikiem „uniwersalnym” i przyczynił się do wysokich lokat w większości wymienionych imprez.

Z kolei pani Jolanta Leszczyńska wyraziła słowa uznania dla młodych artystów za zdobyte nagrody i wyróżnienia, m.in. w konkursach recytatorskich, literackich oraz przeglądach teatralnych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Miłym akcentem na zakończenie apelu były wspólne zdjęcia z zaproszonymi gośćmi.