Archiwalne wpisy:
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Kategorie:

X jubileuszowy MOWTROP

W dniu 24 maja 2012 odbył się X jubileuszowy MOWTROP – impreza o charakterze sportowo – kulturalno – edukacyjnym organizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 1 w Malborku. Tegoroczna edycja odbywała się pod egidą kultury i wartości średniowiecznego rycerstwa.

W imprezie, która rozpoczęła się o godz.8.30 wyjściem drużyn w teren, uczestniczyli wszyscy wychowankowie MOW oraz ponad 300 gości, a wśród nich MOW Kwidzyn, SOSW Malbork, SOSW Kwidzyn, Gimnazjum Katolickie oraz OWDiR w Malborku. Wszystkie drużyny, które uczestniczyły w części terenowej szczęśliwie ukończyły rajd oraz wykonały wskazane im zadania, w których trzeba było się wykazać wiedzą z historii średniowiecza oraz samego miasta Malborka i jego zabytków.

Następnie na terenach rekreacyjnych ośrodka odbyła się część festynowa, którą uświetniły występy Zespołu Muzyki Dawnej „Pomezania” oraz wokalistek z Gimnazjum nr 1 .

Główną atrakcją imprezy były pokazy konne, walki rycerskie oraz tańce średniowieczne. Największy aplauz wśród zaproszonych na pokazy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zdobyły pokazy broni palnej .
Po podsumowaniu konkurencji drużynowych i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy mogli rywalizować w konkurencjach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję, m.in. warsztatach garncarskich, strzelaniu z łuku, rzucie podkową , siłowaniu się z liną a także korzystać z bogatej oferty średniowiecznych kramików.
Część festynową uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Pomorskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych , dyrektorzy palcówek oświatowych i firm współpracujących z ośrodkiem. MOWTROP- to wielkie święto MOW, organizowane przede wszystkim z myślą o wychowankach oraz dzieciach i młodzieży z terenu miasta. Jak podkreśla dyrektor Adam Wilczyński, działalność MOW w takim zakresie nie byłaby możliwa bez życzliwej współpracy instytucji z terenu miasta jak: OSiR pod kierownictwem pana Piotra Sadowskiego oraz Powiatowego Ogniska Plastycznego, Miejskiego Centrum Kultury i Edukacji, Muzeum Zamkowego, Malbork Welcome Center a także przychylności władz powiatu i miasta Malborka, które współfinansowały MOWTROP poprzez następujące projekty: I ty możesz być rycerzem (UMM) oraz Przygoda z kulturą dawną i tradycjami rycerskimi (Starostwo Powiatowe ).

Wsparcia finansowego udzieliły także liczne firmy i instytucje z terenu Malbork, a wśród nich: Fundacja Muszkieterów, Lidl, Spółka ECO, Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane Przyszłość, Cukiernia Niucka, ZPC Malborżanka, Firma Cukierniczo-Piekarnicza Bogusław Szydłowski, Księgarnia Sławomir Szymula, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rarytas z Tczewa, Firma Handlowa SAD, Bank Żywności w Tczewie, Spółka Dana z Gronowa Górnego, Hurtownia Spożywcza w Kartuzach, Drogeria Natura, Apteka Alba, OPTIMA, Bank Polbank, Bank BPH, Eurobank i wiele innych. Szczególne podziękowania kierujemy również do Agencji Ochrony Patrol z Malborka, dzięki której można było zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom imprezy.
Wszystkim życzliwym osobom jak i instytucjom składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy.