Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

XIII MOWTROP: DZIKI ZACHÓD PRZY JAGIELLOŃSKIEJ

Już po raz trzynasty Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy zorganizował we współpracy ze Stowarzyszeniem „Latorośl” festyn, mający na celu integrację wychowanków naszej placówki z malborską społecznością. Tegoroczna impreza utrzymana była w konwencji kowbojsko-indiańskiej, a placówka na kilka godzin zamieniła się w miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu.

Uczestnicy imprezy mieli okazję zapoznać się zarówno z tradycjami rdzennych mieszkańców Ameryki, jak i sprawdzić się w umiejętnościach na co dzień wykorzystywanych przez kowbojów. Dzieci i młodzież próbowali swoich sił m.in. w strzelaniu z łuku, tworzeniu totemów, lepieniu naczyń z gliny, wydobywaniu złota z wody, rzucaniu lassem, łapaniu węży, śpiewach, tańcach czy grze na bębnach. Ponadto mogli oni zobaczyć pojedynek kowbojów, inscenizację ze złapania przez Lucky Luke’a braci Daltonów, a także posłuchać koncertów bębniarskiego oraz muzyki country.

Stworzone przez nas wioska indiańska złożona z kilku tipi oraz model miasteczka kowbojskiego przeniosły nas w klimat rodem z westernów, a przebrania kowbojów i indian przygotowane przez naszych wychowanków, wychowawców oraz zaproszonych z okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych gości nadały przedsięwzięciu autentyzmu.

Wszyscy świetnie się bawili, aktywnie spędzając czas na terenach naszego ośrodka, wychowankowie zintegrowali się z lokalną społecznością i wykorzystali szansę przełamania krzywdzących ich stereotypów. Całoroczna praca nad przygotowaniami do tego wydarzenia nie poszła na marne, a sam MOWTROP okazał się naszym wielkim sukcesem!

Nie byłoby to jednak możliwe bez ogromnego zaangażowania oraz wysiłku naszych wychowanków i pracowników oraz wsparcia Stowarzyszenia „Latorośl”, którym w pierwszej kolejności chcemy za to serdecznie podziękować! Wyrazy wdzięczności za wsparcie naszego projektu kierujemy również do pracowników Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Malborku, a także właścicieli wielu okolicznych firm, którzy pomogli nam w realizacji tegorocznego MOWTROPU, m.in. Bank Spółdzielczy w Malborku, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Piotr Wysocki, Spółka ECO, Restauracja McDonalds w Malborku, Piekarnictwo Cukiernictwo Bogusław Szydłowski, Powiatowe Ognisko Plastyczne, DROB-FULL Leszczyński i Tkaczyk, Firma Wodnik Barbary i Krzysztofa Ringwelskich z Chojnic, Hurtownia Spożywcza Agawa z Kartuz, Sendi Sp. Jawna z Tczewa, W. i A. Sandach, Dinopark, Fabryka Okien „Forest”, Alfa Club, Materiały Budowlane PSB Grzesik, Dom Książki, So Chick!, Plus GSM i WSG w Bydgoszczy/filia Malbork, Księgarnia Szymula w Malborku, Barometr Centrum Papiernicze Malbork

Bez Was nasza impreza na pewno nie okazałaby się tak udaną! Dziękujemy!!!