Archiwalne wpisy:
Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Kategorie:

Zielona szkoła

W dniach od 7 do 9 listopada odbyły się zajęcia zielonej szkoły. Rozpoczęły się one lekcjami dendrologicznymi w Arboretum Wirty. Każdy z nas otrzymał kartę pracy i zadania do rozwiązania na terenie ogrodu. Następnie udaliśmy się do grodziska Owidz. Tam po rozpakowaniu plecaków i krótkim odpoczynku zwiedzaliśmy osadę słowiańską, zapoznaliśmy się ze stylem życia Słowian, sposobami obrony przed napastnikami oraz karami za nieposłuszeństwo. Nie obyło się również bez wspólnego grzybobrania.

Drugiego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Starogardu Gdańskiego gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania Muzeum Kociewskiego, poznaliśmy gry i zabawy dzieci z okresu powojennego, poznaliśmy instrumenty muzyczne i niektóre naczynia użytkowe.

Kolejnym punktem były zajęcia archeologiczne. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w wykopaliskach i odkrywkach geologicznych podczas prac wykopaliskowych przy starym ratuszu. Najbardziej zadziwił nas wykopany fragment starej kanalizacji oraz zwęglone bryły beczek w piwnicach.

Każdego wieczoru wspólnie dzieliliśmy się wrażeniami przy ognisku z kiełbaskami, wspólnym śpiewaniem i żartami o nauczycielach. To były bardzo intensywne dni.

                                                                                                                        A. Predygier