Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

„Żołnierze Wyklęci – moi bohaterowie” najlepszą pracą w województwie

W dniu 28.03.2018 r. w sali Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród organizowanym przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha konkursie „Niezłomne Historie”, który skierowany był do młodzieży szkolnej Pomorza i podejmował tematykę Żołnierzy Wyklętych.
Spośród nadesłanych prac komisja najwyżej oceniła pracę ucznia SP nr 11 w Malborku i wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego W. Figurskiego, który swoją pracę „Żołnierze Wyklęci – moi bohaterowie” napisaną pod opieką wychowawcy Łukasza Pawłowskiego. Praca ujęła komisję szczerością oraz autentycznością.
– Zawsze interesowałem się historią. Wcześniej słyszałem już o Żołnierzach Wyklętych, jednak dopiero podczas pobytu w MOW i w trakcie ciekawych zajęć w internacie postanowiłem za namową wychowawcy wziąć udział w konkursie. Nie spodziewałem się jednak takiego sukcesu bo wiem, że konkurencja była naprawdę duża – mówi W. Figurski.
-W swojej pracy silny nacisk kładę na kształtowanie w młodych ludziach postawy patriotycznej. Nie ukrywam też, że tematyka Żołnierzy Wyklętych jest mi bardzo bliska. Myślę, że to godne wzorce dla młodych ludzi, którzy w tym wieku potrzebują najlepszych wzorców – dodaje Łukasz Pawłowski.
W uroczystej gali oprócz Wojewody Pomorskiego, laureatów i ich nauczycieli uczestniczyli też senator senator RP Antonii Szymański, Joanna i Andrzej Gwiazdowie, dyrektor gdańskiego oddziału IPN Mirosław Golon, wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej dr Tomasz Szturo i Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk.

Fot: Pomorski Urząd Wojewódzki i Łukasz Pawłowski