Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Brązowe smoki

Wrzesień był bardzo intensywnym miesiącem dla wszystkich zawodników sekcji Łodzi Smoczych. Po wakacyjnym odpoczynku ostro wzięliśmy się do treningów, bo już w trzecim tygodniu roku szkolnego czekały nas IV Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów na łodziach 10-osobowych. W siłowni i na wodzie spotykaliśmy się praktycznie codziennie, by jak najszybciej wrócić do formy i jak najlepiej przygotować się do zawodów, w których mieliśmy rywalizować z najlepszymi ekipami w kraju.

W niedzielę 18 września wyruszyliśmy z Malborka bladym świtem, by już około godz. 10:00 być na miejscu. Po solidnej rozgrzewce, sycącym posiłku i żarliwej przemowie trenera Karola Chlebowskiego wypłynęliśmy na wodę. O mistrzostwo w trzech startach rywalizowaliśmy z bardzo renomowanymi zespołami: Astorią Bydgoszcz, MMKSem Gdańskie Lwy i UKSem Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie. Co prawda w każdym z wyścigów zajęliśmy trzecie miejsce, jednak do zwycięzców nie brakowało nam nigdy więcej, niż sekundy lub dwóch.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy trzecie miejsce, dzięki czemu mogliśmy stanąć na najniższym miejscu podium i odebrać brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów. Rywalizacja była bardzo zacięta, a zespoły świetnie przygotowane, dlatego ten wynik po zaledwie trzech tygodniach przygotowań należy uznać za nasz ogromny sukces! Bardzo się cieszymy z kolejnej blachy i już nie możemy doczekać się następnych zawodów, które już w październiku odbędą się w Malborku. Trzymajcie za nas kciuki!

F. Biedulski, A. Maj, A. Ozga (MOW News)