Archiwalne wpisy:
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Kategorie:

Nasze wspólne dobro

Przyroda jest naszym wspólnym dobrem. Nie rozumiem ludzi, którzy wyrzucają śmieci do lasów albo wylewają zanieczyszczenia do rzek i jezior. W ten sposób obierają nie tylko sobie i nam, ale także  własnym dzieciom i wnukom szansę na przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Brudna woda ze śladami oleju czy puszki, opakowania i reklamówki zamiast grzybów raczej nie zachęcają do zabawy i odpoczynku.  A my lubimy bawić się i odpoczywać na świeżym powietrzu. Wraz z kolegami z Koła Ekologicznego doszliśmy do wniosku, że za kilkadziesiąt lat chcemy wciąż cieszyć się pięknem natury, dlatego postanowiliśmy działać!

Pod koniec września, jak co roku, wybraliśmy się mocną grupą z wychowawcami Tomkiem i Benkiem na czele do Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, gdzie zbieraliśmy pozostawione przez turystów śmieci. Nie będziemy opisywać Wam co zgromadziliśmy i ile tego było, bo złapalibyście się za głowy lub zapłakali. Latem niestety niektórzy zapominają o podstawach kultury  dobrego wychowania. Nie bądźcie jednymi z nich!

Kilka godzin sprzątania umilali nam pracownicy Parku, którzy bardzo ciekawie opowiadali o ekologii oraz o niezwykłym położeniu i wyjątkowych gatunkach zwierząt i roślin występujących na terenie Mierzei Wiślanej. Po skończonej pracy dyrektor Parku zorganizował nam ognisko z pieczeniem kiełbasek, podczas którego mogliśmy odpocząć, pośmiać się i pobawić. Wtedy też mogliśmy dopytać naszych gospodarzy oraz opiekunów o interesujące nas informacje, które zdobyliśmy w ciągu dnia. Wyjazd bardzo się wszystkim podobał. Nie dość, że zrobiliśmy coś dobrego dla siebie i innych, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, to jeszcze zregenerowaliśmy głowy, nawdychaliśmy się jodu i dobrze bawiliśmy.

D. Drążek, A. Ozga (MOW News)