Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Dzierzgoń zdobyty! Pierwsze trofeum w gablocie Akademii Piłkarskiej MOW Malbork

Z początkiem września wystartował projekt Akademia Piłkarska MOW Malbork, w ramach którego kilka razy w tygodniu kopiemy piłkę, a raz na jakiś czas rywalizować będziemy również z rówieśnikami podczas zawodów. W naszym debiutanckim turnieju od razu wywalczyliśmy pierwszy puchar! Po niemal miesiącu treningów zostaliśmy przez trenerów wrzuceni na głęboką wodę i wystartowaliśmy w  II Profilaktycznym Turnieju o Puchar Burmistrz Dzierzgonia Jolanty Szewczun.

Rywalizowaliśmy z trzema reprezentacjami szkół z Dzierzgonia i okolic. Każdy z tych meczów był bardzo trudny, bo przeciwnicy byli zgrani, wybiegani i mieli na trybunach wspierających ich głośnym dopingiem kibiców. My natomiast dopiero niecały miesiąc temu zaczęliśmy razem trenować. Przyjechaliśmy bojowo nastawieni, ale liczyliśmy się z tym, że możemy niewiele ugrać. O zwycięstwie nawet nie marzyliśmy.

Pierwszy mecz po zaciętej walce i ładnej bramce D. Szałapaja wygraliśmy 1:0. W drugim poszło nam jeszcze lepiej i po golach D. Szałapaja i D. Kossakowskiego zwyciężyliśmy 2:0. W trzecim nie mieliśmy już tyle szczęścia i mimo wielu okazji na strzelenie bramki tylko zremisowaliśmy 0:0. Zagraliśmy bardzo dobre zawody wykonując prawie wszystkie polecenia taktyczne trenerów T. Świderskiego i W. Piłata, mądrze broniąc i z zaangażowaniem walcząc o każdą piłkę. W kilku sytuacjach sprzyjało nam też szczęście, dzięki czemu nie straciliśmy nawet bramki. Z siedmioma punktami okazaliśmy się najlepszą drużyną turnieju i z rąk pani burmistrz odebraliśmy puchar! Czuliśmy się jak triumfatorzy Ligi Mistrzów, gdy podczas dekoracji nagle z nieba zaczęło lecieć kolorowe konfetti, a z głośników „We are the champions”. To były niezwykłe chwile!

Między meczami wzięliśmy również udział w konkursie, w którym naszym zadaniem było wymyślenie jak największej ilości sposobów spędzania wolnego czasu bez używek. Mieliśmy mnóstwo pomysłów, ale…nie najwięcej. Tym razem byliśmy drudzy ustępując tylko uczniom dzierzgońskiej podstawówki. W nagrodę dostaliśmy cały karton słodyczy. To był świetny dzień, w którym niemal wszystko nam się udawało. Już nie możemy doczekać się następnego turnieju!

Wystartowaliśmy w składzie: P. Rybak, D. Szałapaj, W. Misiak, A. Maj, F. Biedulski, D. Kossakowski, K. Pajda, P. Jankowski

Trenerzy: T. Świderski, W. Piłat

                                                                                                           P. Rybak (MOW News)