Archiwalne wpisy:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Kategorie:

Zawody spławikowe

Mnóstwo osób w ostatnich tygodniach szczyci się tym, jak dużo udało im się zebrać grzybów: ile koszy zapełnili borowikami, jak ogromne okazy prawdziwków wypatrzyli czy jak pyszne jajecznice z kurkami serwują sobie na śniadanie. My nieco na przekór tej modzie postanowiliśmy skorzystać z nieco innych dobrodziejstw matki natury i…wybraliśmy się na ryby.

Pod koniec września wychowawca Remek ogłosił, że w pierwszą niedzielę października odbędą się Pierwsze Zawody Spławikowe Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego organizowane wspólnie z PZW Cukrownia. Do udziału zaprosił dwóch reprezentantów każdej z ośmiu grup. Tak prężną ekipą ruszyliśmy z samego rana nad Nogat mając w planie wyciągnąć z wody jak najwięcej ryb.

Poszło nam całkiem nieźle: wyciągnęliśmy ponad 5 kg ryb. Zwycięska para z gr. VI złowiła 1360 g tych wodnych stworów pokonując tym samym o ponad 300 g srebrnych medalistów z gr. II i o 500 g brązowych z gr. III. To była świetna zabawa, a przy okazji przypomnieliśmy sobie, jak łowić ryby. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dodatkowo mnóstwo słodyczy i piękne dyplomy. Mnie nie udało się zająć miejsca na podium, ale dzięki temu, że mam dobrych kolegów, to też zjadłem część ich nagrody.

Po zawodach czekało nas wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, a gdy już się nieco posililiśmy, również „sprzątanie świata”. Wychowawca poprosił nas, żebyśmy zadbali o czystość brzegu rzeki i wysprzątali miejsca połowu dla innych wędkarzy. Nazbieraliśmy kilkanaście pełnych worków śmieci oraz wyciągnęliśmy z zarośli wyrzuconą oponę. Teren wokół zamku zostawiliśmy czystszy niż zastaliśmy, z czego wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. To był naprawdę udany dzień!

                                                                                                                                              D. Niemczyk (MOW News)