Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Filmowy Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto nas wszystkich: nauczycieli, dyrektorów, uczniów, ale i panów konserwatorów czy pań woźnych. Każdy równie ważny. Ile osób, tyle pomysłów na świętowanie. Z wczorajszych wieczornych rozmów telefonicznych z kolegami i koleżankami z różnych części kraju wiem, że niektórzy świętowali w szkole podczas apeli, lekcji czy zajęć opiekuńczych, część wybierała się na wycieczki, a niektórzy woleli zostać w domu i odpocząć. My też świętowaliśmy na swój sposób, bawiąc się, poszerzając zainteresowania i poznając nowe miejsca.

Przed południem mieliśmy lekcje. Nie były to jednak typowe zajęcia, ponieważ w rolę nauczycieli wcielali się…uczniowie i to oni przez 45 minut pracowali przy tablicy. Nauczyciele natomiast wędrowali z powrotem do szkolnych ławek. Było sporo zabawy i śmiechu, ale nie obyło się też bez ocen, brania do odpowiedzi czy kartkówek. Przez chwilę mogliśmy przekonać się, jak to jest spróbować zapanować nad pełnymi energii kolegami. To było ciekawe doświadczenie.

Po południu natomiast wybraliśmy się do Tczewa, żeby dzięki uprzejmości pani Pauli z kina Helios przekonać się, o co tyle szumu z najnowszym hollywoodzkim przebojem, filmem „Joker”. Wraz z nami – wychowankami grupy VIII – pojechali laureaci konkursu z okazji DEN na najlepszą karykaturę pracownika MOW. W tytułowym bohaterze na pewno mogli znaleźć mnóstwo inspiracji do kolejnych prac plastycznych. Film bardzo się nam podobał, choć spodziewaliśmy się zupełnie czego innego. Myśleliśmy, że będzie to kolejna część nieco nierzeczywistej walki klauna z człowiekiem-nietoperzem, pełna akcji, bójek i pościgów. Na miejscu okazało się jednak, że był to przede wszystkim film o umyśle chorego psychicznie człowieka, o jego emocjach, traumach i wyobrażeniach oraz o tym, jak wiele zła może wyrządzić nieleczony umysł. To był trudny, ale bardzo ciekawy film.

                                                                                                                 M. Bonikowski (MOW News)