Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Grupa III zadbała o Malbork

Malbork dla wielu z nas stał się drugim domem. W tym mieście dostaliśmy szanse na rozwój i wyprostowanie naszych życiowych dróg. Bardzo polubiliśmy „gród nad Nogatem”, dlatego uznaliśmy na forum grupy III, że nie może nas zabraknąć podczas akcji „Sprzątanie Świata” i postanowiliśmy zadbać o naszą małą ojczyznę.

Akcja w tym roku odbywała się pod hasłem: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”. W czwartek w godzinach popołudniowych postanowiliśmy wraz z kolegami i wychowawcą Łukaszem uprzątnąć okolice rzeki Nogat oraz teren naszego miasta. Trzeba przyznać, że poszło nam całkiem nieźle, ponieważ napełniliśmy wszystkie otrzymane worki. Z drugiej strony świadczy to fatalnie o postawie i wychowaniu niektórych mieszkańców i turystów pozostawiających po sobie sterty śmieci.

Podczas akcji nie zapomnieliśmy również o miejscach pamięci naszych Bohaterów, którymi systematycznie się opiekujemy tj. pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej oraz obeliskami poświęconymi Żołnierzom Wyklętym oraz sanitariuszce AK Danucie Siedzikównie. To był miło spędzony na świeżym powietrzu z kolegami dzień. Przede wszystkim jednak wykorzystany bardzo pożytecznie czas.

                                                                                                            J. Siuda (MOW News)