Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Grupa ósma podbija Mierzeję (dzień 3, niestety ostatni)

Biwak zakończony! Dojechaliśmy szczęśliwie do Malborka i pełni energii przygotowujemy się do jutrzejszych lekcji. Żal było wyjeżdżać znad morza, ale niestety szósta klasa sama się nie zaliczy. Wczesnym popołudniem spakowaliśmy swoje rzeczy i ruszyliśmy w drogę powrotną na Jagiellońską. Ale zanim to się stało, czekało na nas jeszcze kilka niespodzianek.

Wstaliśmy wcześnie rano, żeby nie tracić dnia i od razu po śniadaniu wychowawcy podczas zbiórki poinformowali wszystkich, że nasz nowy kolega Denis nie jest pełnoprawnym członkiem grupy. Mieli rację: w końcu wszyscy inni przeszli zorganizowany przez nich chrzest na poprzednim obozie. Denisa wtedy z nami nie było, więc mianowanie na wychowanka grupy ósmej miało go czekać w dniu dzisiejszym. Ale tym razem to nie opiekunowie mieli przygotować tor przeszkód, a my. Rozstawiliśmy więc kilka stacji na piaszczystym boisku do piłki plażowej i można było zaczynać zabawę. Na początku Denis trochę się opierał, ale gdy zobaczył, że to nic strasznego przyspieszył i ukończył zadania szybciej niż się spodziewaliśmy. Oficjalnie został jednym z nas!

Po chrzcie wychowawcy zorganizowali nam zawody w jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód, a nagrodami były różne przywileje, które miały nas czekać w Ośrodku. Wszyscy byli bardzo zmobilizowani i walczyli do samego końca. Tor był trudny, ale każdemu udało się ukończyć go poniżej minuty. Po zawodach mieliśmy pójść pożegnać się z morzem, ale pogoda pokrzyżowała nam nieco plany i przez wiszące nad nami burzowe chmury zrezygnowaliśmy z ostatniego spaceru. Na szczęście słońce schowało się dopiero w dniu naszego wyjazdu. Spakowaliśmy się więc do samochodów i oficjalnie zakończyliśmy nasze „przedłużone wakacje”.

Wyjazd wszystkim niesamowicie się podobał! Mogliśmy zobaczyć nowe ciekawe i piękne miejsca, wybawić się na świeżym powietrzu, odpocząć od szkolnych obowiązków i sprawdzić w zupełnie nowych zadaniach. Dziękujemy za to wszystko Panu Jarosławowi Ziółkowskiemu, właścicielowi Ośrodka Wypoczynkowego „Panorama”, który po raz kolejny wspaniale nas ugościł, dyrektorstwu MOW-u za zwolnienie nas z trzech dni zajęć i udostępnienie samochodu oraz naszym wychowawcom, którzy zorganizowali dla nas ten wyjazd! W imieniu wszystkich wychowanków grupy ósmej: DZIĘKUJEMY!!!

K. Olak, T. Wieczorek i Ł. Wiśniewski (MOW News)