Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Gwiazdy z Jagiellońskiej. „Dziennikarskie szlify” wracają na Wasze ekrany!

Czujecie powiew normalności? My już oddychamy nim pełną piersią! Po miesiącach izolacji, kwarantann, maseczek i spirytusu w końcu możemy wrócić do tego, co najbardziej kochamy: spotkań z ludźmi! Pierwszym, co zrobiliśmy po szczepieniach i zluzowaniu obostrzeń było wznowienie współpracy dziennikarzy MOW News z redakcją TV Malbork. Drugim krokiem było znalezienie osób, które nas fascynują i inspirują. Tym razem nie szukaliśmy daleko. Po eskapadach do Warszawy, Krakowa czy Gdańska postanowiliśmy odkryć dla Was złoto ukryte w murach przy Jagiellońskiej 94. Niewielu z Was wie, jak wybitne postaci polskiego sportu pracują w naszym Ośrodku. Zmienimy to!

W najbliższych tygodniach wyemitujemy dwie rozmowy z niezwykłymi ludźmi. Naszym pierwszym rozmówcą będzie Tadeusz Świderski, piłkarz, którego kariera trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Przez te trzy dekady zdążył on zagrać na każdym poziomie rozgrywkowym w Polsce prócz ekstraklasy. Do dziś cieszy on oczy kibiców swoimi niezwykle efektownymi paradami bramkarskimi oraz imponuje walecznością i zaangażowaniem. Nieraz wywoływał u kibiców stany euforyczne, jak choćby wtedy, gdy skutecznym wykonaniem decydującego rzutu karnego zmienił bieg historii malborskiej „Pomezanii” i gdańskiej „Polonii”. Ikona malborskiej piłki, wzór profesjonalizmu, nasz Wychowawca.

Gościem kolejnego odcinka „Dziennikarskich szlifów” będzie Mistrz Polski, Mistrz Europy i Mistrz Świata, człowiek, którego nazwisko od lat jest synonimem uprawianego przez niego sportu. Myślisz strongman, mówisz Jarosław Dymek. Myślisz Jarosław Dymek, mówisz strongman. Z jednym z najwybitniejszych zawodników w historii swojej dyscypliny porozmawiamy o jego niezwykle bogatej karierze, największych sukcesach, drodze na szczyt, szczególnych miejscach, które odwiedził i wyjątkowych ludziach, których poznał. A wszystko to w otoczeniu setek medali i pucharów, które nasz Wychowawca zdołał przez lata zgromadzić.

Narobiliśmy Wam apetytu? Na pewno! Sami też nie możemy się już doczekać efektów naszej pracy. Goście okazali się tak ciekawi, że i my z przyjemnością wysłuchamy ich jeszcze raz, tym razem już zza srebrnego ekranu. Sport pozwolił im przeżyć niezwykłe momenty, którymi podczas rozmów się z nami podzielili. Jeśli zazdrościcie nam Wychowawców, to…wcale się Wam nie dziwimy! A żeby podnieść Wam temperaturę jeszcze bardziej, to powiemy tylko, że to wcale nie koniec odkrywania kart z naszymi Ośrodkowymi asami. W końcu w naszej talii mamy jeszcze takich wybitnych sportowców, jak Grzegorz Tanasów czy Przemysław Siemieniuk. Ale ich postaramy się przedstawić Wam już po wakacjach.

…………………………………………………………….. D. Drążek, K. Matthäus i A. Okoński (MOW News)