Archiwalne wpisy:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Kategorie:

Konkurs recytatorski

Czy znacie bardziej poetycki miesiąc niż czerwiec? My nie. Przyroda kwitnie swoimi najintensywniejszymi kolorami, ptaki wyśpiewują najpiękniejsze dźwięki, słońce bajecznie przygrzewa, wieczory stają się coraz dłuższe, a przede wszystkim…zbliżają się wakacje! Nie znamy człowieka, którego by to choć na chwilę nie wprawiło w poetycki nastrój. Postanowiliśmy to wykorzystać i zorganizować w naszym Ośrodku konkurs recytatorski. Odeszliśmy jednak od tradycyjnej interpretacji tekstu przed publicznością, żebyście i Wy mogli cieszyć się naszymi wyjątkowymi prezentacjami.

Poeci są wśród nas. Postanowiliśmy skorzystać z tego i przybliżyć wszystkim wychowankom twórczość malborskiego artysty, a w przeszłości również pracownika naszego Ośrodka, Stanisława Sumowskiego. Kilka miesięcy temu wydał on tomik pt. Miłość poranka. Zadaniem chłopców było wybranie jednego z wierszy tego zbioru, przyswojenie go, zinterpretowanie oraz nagranie dźwiękowe jego recytacji. Cały miniony tydzień nagrywaliśmy, kasowaliśmy, później znowu nagrywaliśmy, i znowu kasowaliśmy, aż w końcu młodzi artyści stworzyli zadowalające ich wykonania, które teraz Wam z dumą prezentujemy.

Konkurs rozstrzygną dwie komisje, dzięki czemu wyróżnień i nagród będzie również podwójna ilość! Pierwszą – jednoosobową – stanowił będzie autor, który ufundował z tej okazji atrakcyjne nagrody. Drugą będziemy stanowić my wszyscy! Po przesłuchaniu poniższych nagrań każdy z nas może zalogować się na swój facebookowy profil, znaleźć znaną nam wszystkim stronę MOW News i pod konkursowym postem znaleźć i polajkować komentarz z imieniem i grupą najlepszego według Was wykonawcy. Jeśli podoba Wam się więcej niż jedna recytacja, nie widzimy problemu, żebyście ograniczali się tylko do jednego kliknięcia. Możemy głosować do końca tego tygodnia. W niedzielę 13 czerwca o 23:59 podsumujemy konkurs, a już w poniedziałek zaprezentujemy Wam jego wyniki.

Uczestnikom życzymy powodzenia, a Wam przyjemnie spędzonego czasu z naszymi recytatorskimi interpretacjami twórczości Stanisława Sumowskiego. Oto one:

1. Fabian, grupa I, „Na dobrą niedzielę”:

2. Kamil, grupa I, „Modlitwa taty”:

3. Krystian, grupa I, „O Nauczycielu Miłości”:

4. Bartek, grupa II, „Powitanie dnia”:

5. Jakub, grupa II, „Gawęda o dobrym człowieku”:

6. Nikodem, grupa II, „Moc miłości”:

7. Brajan, grupa III, „Kiedy jesteś blisko”:

8. Jakub, grupa III, „Modlitwa o dobro”:

9. Kacper, grupa III, „W niepokoju serca”:

10. Aleksander, grupa V, „Miłość poranka”:

11. Kacper, grupa V, „Niedziela Palmowa”:

12. Piotr, grupa V, „W cieniu miłości”:

13. Adam, grupa VI, „A gdy miłość zwycięży wszystko”:

14. Alan, grupa VI, „Ufność”:

15. Karol, grupa VI, „Krople deszczu”:

16. Dorian, grupa VII, „Kiedy jesteś blisko”:

17. Łukasz, grupa VII, „Schody do nieba”:

18. Łukasz, grupa VII, „Świt”:

19. Arkadiusz, grupa VIII, „Powrót do miłości”:

20. Dominik, grupa VIII, „Miłość poranka”:

21. Kordian, grupa VIII, „O Przyjaźni raz jeszcze”:

22. Mateusz, grupa VIII, „Gawęda o dobrym człowieku”:

…………………………………………………………………….. organizatorzy

……………………………………………….. redaktorzy Koła Dziennikarskiego „MOW News”