Archiwalne wpisy:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Kategorie:

Inauguracja roku szkolnego 2020/21

We wtorek 1 września o godz. 9:00 uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Dobrze było po dwóch miesiącach przerwy zobaczyć – choć niektórych tylko z daleka – znajome twarze kolegów i wychowawców.  Apel tym razem nie odbył się w auli Ośrodka, a na boisku szkolnym.

Podczas spotkania na świeżym powietrzu, przed którym wszyscy zdezynfekowaliśmy ręce, musieliśmy zachować dystans między klasami. Dyrektor Dariusz Miąskowski serdecznie nas przywitał, pogratulował bezproblemowych wakacji i prawie stuprocentowej frekwencji naszych powrotów z przepustek, z czego był dumny. W kolejnych zdaniach przestrzegł nas, że cały czas musimy być czujni i ostrożni, bo zagrożenie wirusem nie minęło i będziemy musieli zachować środki ostrożności takie, jak choćby regularna dezynfekcja, ograniczenie w kontaktach między grupami czy wychodzenie na spacery wyłącznie w mało uczęszczane miejsca. Na koniec powiedział o wysokich wynikach egzaminów naszych ósmoklasistów i życzył nam co najmniej powtórzenia ich w tym roku. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i mimo, że z częścią kolegów nie mogłem przywitać się i porozmawiać, to dobrze było znowu wszystkich zobaczyć uśmiechniętych i móc im pomachać czy puścić oczko.

Trudno było po dwóch miesiącach żegnać się z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. To był świetny czas, w którym wypocząłem jak nigdy. Po całym semestrze wychodzenia wyłącznie na tereny Ośrodka w końcu mogłem cieszyć się naturą i przestrzenią. Obowiązek jednak wzywał i 31 sierpnia przyjechałem z najbliższymi do Malborka. Pospacerowaliśmy wokół zamku, zjedliśmy pyszną pizzę i można było ruszać w kierunku Jagiellońskiej. Po południu już rozpakowywałem torby w Ośrodku wymieniając się wakacyjnymi historiami z grupowymi kumplami. Przede mną ostatni rok podstawówki, egzaminy i wybór nowej szkoły, czas zakasać rękawy!

                                                                                                                                          P. Bednarski (MOW News)