Archiwalne wpisy:
marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kategorie:

Jesienny błysk jupiterów

Jesienna edycja piłkarskiego turnieju MOW Cup za nami! Na Ośrodkowym boisku jak zwykle nie zabrakło pięknych bramek, zaciętej walki i ducha fair play. Każda z drużyn dała z siebie wszystko i dostarczyła kibicom mnóstwa emocji. To była prawdziwa piłkarska uczta. Kto nie widział, niech żałuje!

W październiku królowała u nas piłka nożna. Od początku roku szkolnego solidnie trenowaliśmy, by jak najlepiej zgrać się i udowodnić innym zespołom, że puchar należy się grupie IV. W pierwszej fazie rywalizacji zagraliśmy z reprezentacjami grup II, III i V, a równolegle o awans do półfinału walczyły ekipy I, VI i VIII. Graliśmy dobrze, ale nie mieliśmy szczęścia i pożegnaliśmy się z turniejem już po trzech meczach. Na otarcie łez została nam satysfakcja, że nasi przeciwnicy byli tak mocni, że doszli do samego finału. Finału historycznego, bo po raz pierwszy w wieloletniej historii turnieju rozgrywanego przy sztucznym świetle. Prawdziwa Liga Mistrzów.

Mecz finałowy pomiędzy drużynami grup II i V był niezwykły nie tylko z uwagi na błysk jupiterów, ale również talentów naszych Ośrodkowych kolegów. Faworytami byli zawodnicy grupy II, ale patrząc na mecz z boku wydawało nam się, że za bardzo uwierzyli, już wygrali i…polegli. Grali dobrze, ale wychowankom grupy V dzielnie zagrzewanym zza linii bocznej przez trenera Macieja jakby bardziej zależało. Częściej dopisywało im również szczęście. W efekcie wygrali 6:4 i mogli cieszyć się z wywalczenia pierwszego od wielu lat pucharu dla grupy piątej!

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za przyjacielską atmosferę i bezcenne gesty fair play.

………………………………………….. K. Matthäus i A. Okoński ( MOW News)