Archiwalne wpisy:
listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Kategorie:

Crossfitowcy na pomoście

Sekcja crossfitu po wakacyjnej przerwie wznowiła działalność! Od początku września solidnie trenujemy w sali gimnastycznej i w siłowni. Dwa-trzy razy w tygodniu wychowawca Przemek daje nam solidny wycisk. Dzięki tym zajęciom budujemy kondycję fizyczną i oczyszczamy umysły. Razem z potem uciekają z nas złość, strach, smutek czy tęsknota, a z falą endorfin przybywają uśmiech, duma i satysfakcja. Ostatnio oprócz samych ćwiczeń mogliśmy podpatrywać również zmagania naszych bardziej doświadczonych kolegów.

W połowie października, po kolejnym rzetelnie przepracowanym tygodniu, nasz opiekun zabrał nas na spacer. Była to jednak nie byle jaka przechadzka, bo wybraliśmy się do budynku UKS „Rzemieślnik” na zawody w podnoszeniu ciężarów. Podczas IX Memoriału Stanisława Partyki mogliśmy przyjrzeć się z bliska technice zawodników oraz zainspirować ich osiągnięciami.

Gdy my z boku przyglądaliśmy się podejściom kolejnych zawodników, nasi koledzy z sekcji Andrzej, Adam, Kuba i Dominik mocno zaangażowali się w pomoc przy organizacji Memoriału. Wychowawca poprosił ich, by na pomoście odpowiadali za odpowiednie obciążenie sztangi. Patrząc na nich z boku śmialiśmy się, że biegając w jedną i drugą stronę z kolejnymi metalowymi talerzami zapewnią sobie większy wycisk niż rywalizujący zawodnicy.

Impreza bardzo się nam spodobała. Zacięta rywalizacja ciężarowców dostarczyła nam dużo sportowych emocji. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem startujących mężczyzn i kobiet, którzy pokonywali swoje ograniczenia podnosząc coraz więcej kilogramów. Nie sądziliśmy, że przyglądanie się tym zawodom może przynieść tak dużo frajdy. Po zawodach natomiast mogliśmy swobodnie porozmawiać z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów Bartłomiejem Sampem, który okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem. W drodze powrotnej namawialiśmy wychowawcę, żeby też zorganizował nam taki wewnętrzny turniej. Kto wie, może będzie to pierwszy krok do zwycięstwa w przyszłych Memoriałach Stanisława Partyki.

Nasz kolega z sekcji Andrzej ten krok będzie mógł postawić już 4 grudnia w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie weźmie udział w ogólnopolskich zawodach o Bursztynową Sztangę. Trzymamy mocno za niego kciuki!

……………………………………………. D. Niemczyk, A. Okoński (MOW News)