Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Majówka pod żaglami

Ilu ludzi, tyle pomysłów na spędzenie majowego weekendu. Jedni wyjeżdżają chodzić po górach, drudzy łowić ryby w jeziorach, a jeszcze inni oglądać finał Pucharu Polski przed telewizorem lub na trybunach. Ja z kolei z wychowawcami i moimi kolegami z grup VII i VIII „ładować baterie” pod żaglami.

We wtorek 30 kwietnia tuż po ostatnim szkolnym dzwonku wybraliśmy się silną grupą do Kątów Rybackich, gdzie w tamtejszym porcie rozłożyliśmy nasze obozowisko. Pierwszy dzień upłynął na przygotowaniach do regat i integracji z żeglarzami z całego kraju przy wieczornym ognisku.

Środę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, żeby dokładnie przygotować się do zawodów. Już o godz. 10:00 wystartowaliśmy w regatach w klasie Optymist/Laser. Mimo, że było to nasze pierwsze tegoroczne żeglarskie przetarcie, to poszło nam bardzo dobrze. Co prawda nikt z nas nie zajął miejsca na podium, ale w pierwszej dziesiątce było nas już całkiem sporo. Wychowawcy byli z nas dumni, sami też nie ukrywaliśmy zadowolenia. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę dyplom i upominki, co nas dodatkowo ucieszyło.

Po porannym wysiłku wszyscy świetnie bawiliśmy się podczas festynu, próbując pysznych ryb i słodkich ciast, a także słuchając muzyki granej przez zaproszone zespoły i oglądając pokazy taneczne. Impreza trwała do późnego popołudnia, a dzień – jak poprzedni – zakończyliśmy ogniskiem. Tym razem jednak, po całodniowym kosztowaniu regionalnych specjałów, nikt już nie miał w żołądku miejsca na choćby pół kiełbaski. To był bardzo udany wyjazd. Myślę, że skutecznie odpoczęliśmy i nabraliśmy dużo sił na walkę o jak najlepszą średnią na koniec roku!

M. Bonikowski (MOW News)