Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Sukces w wojewódzkim konkursie literackim

Kilka dni temu mój grupowy kolega I. Mejna został wyróżniony przez Wojewodę Pomorskiego nagrodą za zajęcie III miejsca w konkursie literackim „Niezłomne Historie” na najlepszą pracę o Żołnierzach Wyklętych walczących z komunistami o nieodległość Polski po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej. Żołnierze Wyklęci – jak podkreśla nasz laureat – poświęcili wszystko dla Polski, która była dla nich najważniejsza. Mogą być dla nas wzorem do naśladowania. Zdecydowałem się wziąć udział w konkursie, żeby pielęgnować pamięć o nich. Pisałem z serca, bardzo cieszę się, że moja praca spodobała się jurorom.

Wyróżnienie dla nauczyciela za zaangażowanie w przekazywanie patriotycznych wartości otrzymał również pan Ł. Pawłowski, który drugi rok przygotowuje wychowanków do udziału w konkursie i nadzoruje ich prace. Nagrodzony wychowawca zapytany o powód poruszania w pracy tej tematyki stwierdził: W dzisiejszych czasach młodzi ludzie szukają pozytywnych wzorców, takimi z pewnością mogą być dla nich Żołnierze Niezłomni. Na ich przykładzie świetnie mogę wytłumaczyć chłopcom, czym jest patriotyzm i oddanie Ojczyźnie.

Konkurs ten cieszy się wśród naszych wychowanków bardzo dużym zainteresowaniem, o czym najlepiej może świadczyć również nasz zeszłoroczny sukces i wygrana naszego kolegi W. Figurskiego. Mam nadzieję, że tradycją stanie się to, że zajmujemy w nim miejsca na podium. A sukces w konkursie, w którym biorą udział uczniowie z całego województwa, to już coś! W imieniu swoim, redakcji MOW News i całej naszej Ośrodkowej rodziny składam nagrodzonym ogromne gratulacje!

                                            S. Sak (MOW News)