Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

„Malbork Made Inclusive”. Odkrywamy muzyczne talenty

Od początku roku ośmiu wychowanków naszej placówki biorących udział w projekcie „Malbork Made Inclusive” codziennie przygotowywało się pod czujnym okiem wychowawców i uchem naszego hiszpańskiego wolontariusza Luisa Noviembre do nagrania własnej piosenki. Praca ta dostarczyła chłopcom mnóstwa zabawy i przyjemności, rozbudzając ich kreatywność i odkrywając pokłady umiejętności, o których istnieniu często nawet oni nie mieli pojęcia.

Wychowankowie sami decydowali o gatunku muzycznym, w którym zostanie ona wykonana, własnoręcznie napisali do niej słowa oraz podzielili kto będzie odpowiedzialny za zaśpiewanie kolejnych części. Pan Luis dzielnie wspierał ich merytorycznymi radami jednocześnie motywując do dalszej pracy i osiągania coraz lepszych efektów.

Podsumowaniem tego etapu projektu było zarejestrowanie przygotowanego przez chłopców utworu. W tym celu udali się wczoraj do profesjonalnej sali nagraniowej Radia Malbork. Wychowankowie chwilę walczyli z tremą i stresem, oswajając się z nowym miejscem i czekającym ich zadaniem. Po kilkunastu minutach i dwóch nieudanych próbach jednak napięcie zeszło i chłopcy zaczęli się rozkręcać. W niecałą godzinę materiał był gotowy. Przed nami ostatnia prosta: obróbka techniczna. Później już tylko radio, telewizja i podbijanie muzycznych list przebojów.

Próbkę wokalnych umiejętności chłopców zaprezentowało na swojej stronie facebookowej Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Mamy się kim chwalić, dlatego pozwalamy sobie umieścić ten film pod tym artykułem, żebyście i Wy się o tym przekonali.

źródło filmu: https://www.facebook.com/centrumkulturymalbork/videos/275327553163872/