Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Projekt „Malbork Made Inclusive” rozpoczęty!

Z początkiem grudnia wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 rozpoczęli zajęcia w ramach projektu „Malbork Made Inclusive”. Jego celami są przygotowanie chłopców z grupy ryzyka zagrożenia wykluczeniem społecznym do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym, ułatwienia wejścia na rynek pracy i efektywnego w nim funkcjonowania. Założenia te będą osiągane poprzez tworzenie prac artystycznych mających pomóc naszym podopiecznym w wyrażeniu siebie, podwyższyć ich samoocenę, polepszyć wizerunek oraz ukazać w dobrym świetle ewentualnym późniejszym pracodawcom.

Projekt jest efektem partnerskiego działania pracowników organizacji Maleriforetagen i Vast z Goeteborga (prowadzących go w ramach programu Erasmus+ KA2), Uniwersytetu Gdańskiego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku, Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz Władz miasta Malborka.

Podczas cyklu warsztatów chłopcy poznawać będą różne techniki artystyczne, doskonalić swoje umiejętności manualne i tworzyć własne prace. Efekty zajęć mieszkańcy Malborka będą mogli obserwować w różnych częściach miasta. Wydrukowane zostaną bowiem na wielkoformatowych płótnach i prezentowane będą mieszkańcom w centralnych punktach Malborka.

W miniony piątek odbyły się pierwsze zajęcia projektu, w ramach których powroźnik pan Józef Madej opowiedział uczniom, jak i z czego robi się sznury oraz jakie cuda można z nich wytworzyć. Wychowankowie najpierw podjęli próby zrobienia sznurka, później weryfikowali jego wytrzymałość, by na końcu spróbować swoich sił w stworzeniu własnych „dzieł” z tego niecodziennego dla wytworów sztuki tworzywa. Podczas zajęć panowała przyjacielska, luźna atmosfera, która dała chłopcom swobodę oraz pomogła wyzwolić w nich ducha kreatywności.