Archiwalne wpisy:
listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Kategorie:

Malbork Made Inclusive: Zajęcia malarskie

Wraz z początkiem semestru letniego zaczęliśmy uczęszczać do Szkoły Łacińskiej na zajęcia malarskie prowadzone przez przesympatyczną panią Agatę. Naszym celem było stworzenie jak najlepszych portretów naszych ulubionych artystów muzycznych na płótnach malarskich.

Każdy z nas wcześniej trochę malował czy rysował, jednak nigdy nie robiliśmy tego na płótnie i profesjonalnymi farbami. Na pierwszej lekcji dowiedzieliśmy się o technikach oraz przyrządach malarskich, którymi na następnych zajęciach operowaliśmy. Ta teoria bardzo nam się przydała, bo bez tego nie mielibyśmy pojęcia, jak i czym zabrać się do pracy. Kolejne lekcje były już czysto praktyczne: spotykaliśmy wielokrotnie się co kilka dni i tworzyliśmy, a później dopracowywaliśmy nasze obrazy. Bardzo dużo czasu zajęło mi stworzenie portretu Malika Montany, ale uważam, że nie były to godziny stracone, bo wyszedł prawie jak żywy. Koledzy również są bardzo zadowoleni z efektów swojej ciężkiej pracy, a ich obrazy robią duże wrażenie. Stworzyliśmy cały gwiazdozbiór polskiej sceny hip-hopowej: prócz mojego Malika na płótnach zagościli również m.in. Popek, Paluch, Magik i Sokół.

Mam nadzieję, że spodobają Wam się nasze prace. Wernisaż już w kwietniu, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Później obrazy wylądują w naszych domach, ale dla Was nie będzie to przeszkodą, żeby się z nimi zapoznać, bo ich kopie umieszczone na bardzo dużych formatach będą wisiały w centralnych punktach Malborka. Czekamy na informacje o Waszych wrażeniach!

S. Sak (MOW News)