Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Morskie opowieści ośrodkowych żeglarzy

Miniony weekend był zdecydowanie moim najlepszym w tym roku! Ośrodkowa sekcja żeglarska, do której należę, po wielu lekcjach teoretycznych po raz pierwszy wyruszyła sprawdzić swoje umiejętności na wodzie. I to od razu na ogromnym Zalewie Wiślanym! Wszyscy byliśmy bardzo stremowani (żeby nie napisać „przestraszeni”), ale po pierwszych kilku minutach rejsu oswoiliśmy się z łodzią i później już było tylko coraz przyjemniej!

Wyruszyliśmy z Malborka w piątek po południu, by na spokojnie przygotować namioty oraz łodzie. Spokoju jednak nie mieliśmy, bo ledwie zdążyliśmy wypakować sprzęt w porcie w Kątach Rybackich i rozłożyć nasze namioty, a już musieliśmy się w nich chować przed silną burzą, która przywitała nas nad morzem. Solidne oberwanie chmury nie trwało jednak długo i wszystkie prace skończyliśmy przed zmrokiem. A w nagrodę czekało na nas…ognisko i pieczeniem kiełbasek. Skąd wychowawca wziął suche drewno…nie mam pojęcia.

Sobotnie i niedzielne przedpołudnia spędziliśmy żeglując. Ćwiczyliśmy sterowanie, zachowania podczas różnych manewrów oraz poruszanie się po łodzi. Wszystko szło nam bardzo dobrze, dzięki czemu większość czasu mogliśmy odpoczywać ciesząc się spokojną wodą, delikatnym wiaterkiem i świecącym mocno słońcem. Można się w tym zakochać! Teraz już rozumiem ludzi, którzy kupują sobie żaglówki i spędzają w ten sposób każdą wolną chwilę.

Żebyście pozazdrościli nam jeszcze mocniej powiem tylko, że sobotnie popołudnie spędziliśmy nad otwartym morzem bawiąc się i wylegując na ogromnej plaży po drugiej stronie Mierzei. Nie muszę chyba pisać, że już nie mogę doczekać się kolejnego rejsu.

                                                                                                                         P. Rechliński (MOW News)

fot. M. Wnukowski (sekcja żeglarska)