Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Odkrywamy tajniki dziennikarstwa radiowego

Pierwszy  dzień wiosny spędziłem poza szkołą, jednak nie jak nakazywałaby niepisana tradycja: na wagarach, a na wycieczce, na której dowiedziałem się mnóstwa interesujących rzeczy. Wraz z moimi kolegami należącymi do koła dziennikarskiego MOW News i koleżankami z zaprzyjaźnionej redakcji Pozytywnie zakręceni z Gimnazjum nr 1 wybraliśmy się do siedziby Radia Malbork. Bardzo lubię muzykę i często słucham radia, a wizyta ta miała dać mi odpowiedź na bardzo ważne dla mnie pytanie: Czy praca dziennikarza radiowego to robota dla mnie?

Na miejscu powitał nas pan Jacek Suchiński, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Malborku, który okazał się być naszym przewodnikiem po świecie radiowych fal. Oprowadził on nas po każdym z redakcyjnych pomieszczeń: serwerowni, biurze, montażowni i pokojach nagrań, bardzo ciekawie opowiadając o specyfice i różnorodności pracy, która odbywa się w każdym z nich. Dowiedzieliśmy się, jak przygotowuje się serwisy informacyjne, programy tematyczne czy jak dobiera się muzykę, która dociera do nas z odbiorników. Mieliśmy też okazję zza szyby zobaczyć audycję prowadzoną na żywo oraz usłyszeć nagrywanie cogodzinnych wiadomości.

Na własne oczy mogłem przekonać się, jak wygląda praca w radiu i…jestem pod ogromnym wrażeniem! A myśl, że mówię do setek słuchających mnie osób i puszczam im to, co najbardziej lubię nakręca mnie jeszcze bardziej! Co prawda od pana Jacka dowiedziałem się, jak długa droga jeszcze przede mną i jak trudna bywa to praca, jednak wcale mnie to nie zniechęca. Postaram się, żebyście już niedługo usłyszeli również mój głos!

 

T. Wieczorek (MOW News)