Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

Czternastego października reprezentowaliśmy Ośrodek podczas Pomorskich Targów Przedsiębiorczości, które zorganizował malborski Powiatowy Urząd Pracy. Akcja miała promować przedsiębiorczość wśród młodzieży, dlatego zjawiła się tam cała masa uczniów z malborskich szkół.

Wychowawczynie Ania i Agnieszka, które od dłuższego czasu zachęcały nas do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu podzieliły nas na dwie grupy. Pierwsi odpowiedzialni byli za poprowadzenie gry „Bezpieczna kasa”, w której wzięły udział cztery drużyny składające się z uczniów malborskich szkół ponadgimnazjalnych. Wszystko przeprowadziliśmy sprawnie, a uczestnikom i widzom – jak sami później mówili – bardzo się podobało. Duża w tym zasługa pani Urszuli Sierżant z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Gdyni, która nad wszystkim czuwała. Dziękujemy! Druga grupa naszych reprezentantów odpowiadała z kolei za stoisko, w którym przeprowadzaliśmy testy, quizy i wykreślanki, na których sami uczyliśmy się finansów w ramach programu „Ekonomia na co dzień”. Dla najlepszych nie zabrakło też ciekawych nagród.

Dzięki przygotowaniu do tego dnia i uczestnictwu w targach dużo się nauczyliśmy, wymieniliśmy doświadczeniami, zawiązaliśmy nowe znajomości i wystawiliśmy na próbę naszą odwagę podczas wystąpień przed dużą publicznością. Bardzo nam się podobało!

 

                                                                                                      P. Brzeziński, D. Sochacki, T. Wypior