Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Program Bądź Bezpieczny

Znajomość zasad oraz umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest sprawą niezmiernie istotną już od najmłodszych lat szkolnych.

Wielu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego posiadło takie umiejętności, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych z zakresu ratownictwa. W naszej placówce działa prężnie drużyna ratownicza, która w bieżącym roku postanowiła wyjść z ofertą do szkół malborskich w celu podzielenia się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.
Pod patronatem Urzędu Miasta Malborka oraz Szkolnego Klubu Sportowego „HADES” powstał program „Bądź bezpieczny”, skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów. Celem programu jest nauka udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia oraz upowszechnianie bezpiecznych zachowań.
Członkowie drużyny ratowniczej MOW przeprowadzili szkolenia w malborskich szkołach i placówkach opiekuńczych.

Uczestnicy szkoleń- młodzież z Gimnazjum nr 3, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny „Na Skarpie”, Domu Dziecka w Tczewie miała możliwość sprawdzić nabyte umiejętności podczas rajdu „MOWTROP”, który był jednocześnie podsumowaniem działań w malborskich szkołach.
Członkowie drużyn rajdowych musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy w teorii i w zadaniach praktycznych. Podczas dobrej zabawy utrwaliły się umiejętności oraz poczucie odpowiedzialności za zachowania własne i innych.