Archiwalne wpisy:
marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kategorie:

Święto w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym – rajd MOWTROP.

Już po raz ósmy Młodzieżowy ośrodek Wychowawczy otworzył gościnne progi, organizując doroczną imprezę kulturalno – rekreacyjną „MOWTROP”.

Ideą imprezy jest integracja młodzieży z placówek wychowawczych z rówieśnikami ze szkół malborskich. W tym roku udział wzięły drużyny z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny „Na Skarpie” w Malborku, Domu Dziecka w Tczewie, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Malborku, Gimnazjum nr 3 w Malborku oraz gospodarzy.

Z roku na rok zwiększa się zasięg imprezy i zmienia jej formuła– oprócz festynu na terenach rekreacyjnych MOW organizowane są konkurencje, w których uczestnicy muszą wykazać się umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzą historyczną na temat Malborka oraz sprawnością fizyczną podczas konkurencji wodnych i strzelania z łuku.

Wymienione konkurencje mogą odbywać się dzięki pomocy dyrekcji i pracowników Muzeum Zamkowego oraz członków Bractwa Rycerskiego, którzy przygotowują i przeprowadzają zadania na terenie zamku.
Po powrocie z wyznaczonych tras uczestnicy wzięli udział w wielu konkurencjach przygotowanych na terenach rekreacyjnych MOW- m.in. rowerowym torze przeszkód, strzelaniu z wiatrówki, strzałach z łuku, oraz wielu innych. Największą atrakcją tegorocznej imprezy okazała się jazda samochodem z symulatorem poślizgu oraz alkogogle, udostępnione przez pana Mirosława Maracha z firmy MAR-POL.

Po wyczerpujących zmaganiach każdy mógł posilić się grochówką oraz skorzystać ze słodkiej oferty polowego sklepiku, w którym można było wymienić zdobyte w czasie konkurencji „mowtropki”.
Kulminacyjną część imprezy uświetnił pokaz grup tanecznych z Miejskiego Domu Kultury prowadzonych przez pana Jacka Suchańskiego, zespołu wokalnego z Gimnazjum nr 1 oraz zespołu muzycznego pod nazwą „Nie dotyczy chodnika”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wielu sponsorom, dzięki którym mogła się odbyć impreza, m.in. Aptece Malborskiej, Cukierni „Niucka”, sklepowi Intermarche, Spółce ECO, PHU „Barometr”, Sklepowi „ADIDAS”, hurtowni napojów „MULTIHURT ”, delikatesom „BOMI”, Mc Donald’s i wielu innym.