Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Samorząd rozwija skrzydła

Praca w Samorządzie Uczniowskim daje mi mnóstwo możliwości do ulepszania życia wychowanków w Ośrodku. Podczas regularnych spotkań z przedstawicielami innych grup i naszymi opiekunami rozmawiamy o terminach urlopowań, zmianach w regulaminach i nagrodach. Planujemy też i organizujemy apele oraz imprezy tematyczne. Dzięki temu zawsze jestem w centrum ośrodkowych wydarzeń.

W połowie września drugi rok z rzędu zostałem wybrany przez kolegów z grupy IV na ich przedstawiciela w Samorządzie Uczniowskim. Od tej pory uczestniczyłem już w kilku spotkaniach, podczas których wybieraliśmy przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz naszych kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka, zatwierdziliśmy nasz plan pracy, ustaliliśmy kalendarz organizowanych przez nas imprez oraz przygotowaliśmy apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mnóstwo ważnych decyzji za nami, a przed wiele godzin wytężonej pracy.

Nie minął miesiąc, a już wydać pierwsze jej efekty. W październiku zanotowaliśmy dwa sukcesy. Pierwszym były udane występy podczas apelu z okazji Dnia Nauczyciela oraz dobra koordynacja wszystkich związanych z tym świętem zabaw i wydarzeń. Drugim był wybór naszego kolegi Michała na wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Malborka, co podkreśliło naszą dużą rolę i szacunek wśród malborskiej młodzieży. Bardzo wszystkich ucieszył sukces reprezentanta Samorządu MOW i dodał nam motywacji do dalszej pracy. A wyzwań stawiamy przed sobą coraz więcej.

………………………. A. Okoński (MOW News)