Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Jesienią zawsze zaczyna się szkoła, a w…MOW-ie sztafetowe biegi przełajowe

Grupowa rywalizacja w biegach przełajowych ma w naszym Ośrodku bardzo długą tradycję. Co roku na przełomie października i listopada po dwóch miesiącach solidnych treningów pięcioosobowe reprezentacje walczą o zwycięstwo, medale, nagrody i punkty w tabeli całorocznej rywalizacji sportowej. Nie inaczej było i w tym roku. 29 października każdy zespół miał do pokonania dwa kilometry (5×400 m). Wyścigi nie trwały długo, ale i tak dostarczyły nam mnóstwa emocji.

Słoneczne piątkowe popołudnie rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki prowadzonej przez wychowawcę Janka. Po odpowiednim przygotowaniu do biegu wychowawcy jeszcze raz przedstawili nam zasady zabawy. Przede wszystkim mieliśmy pamiętać o tym, by pałeczka sztafetowa nie spadła nam na ziemię i żebyśmy przekazali ją kolejnemu biegnącemu wyłącznie w polu do tego przeznaczonym. Zostaliśmy podzieleni na dwie kategorie wiekowe według szkół, do których chodzimy: do pierwszej należały klasy podstawówki, a do drugiej szkoły branżowej. Dzięki temu biegi były bardziej zacięte i wyrównane.

W starcie dla grup młodszych zdecydowanie wygrała najbardziej doświadczona w bojach grupa V nieznacznie wyprzedzając wychowanków grupy III. Brązowy medal wywalczyli wychowankowie grupy VI, a poza podium znaleźli się reprezentanci grup I i VIII.

W wyścigu ekip ze szkoły branżowej najlepsi okazali się chłopcy z grupy II pokonując nieznacznie wychowanków grupy I i podopiecznych grupy IV. Starty były bardzo zacięte, ale na szczęście dla sędziów różnice między finiszującymi widoczne były gołym okiem i nikt nie miał żadnych wątpliwości. Wszystkim startującym gratulujemy kondycji, a zwycięzcom dodatkowo pięknych pamiątkowych medali i nagród.

………………………………………………. N. Majchrzak (MOW News)