Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Samorząd wybrany!

14 września odbyło się pierwsze spotkanie nowowybranego Samorządu Wychowanków naszego Ośrodka, na którym chłopcy zdecydowali, kto w bieżącym roku szkolnym pełnić będzie funkcje przewodniczącego i jego zastępców. Przewodniczącym Samorządu został A. Słomczyński (grupa II), natomiast jego zastępcami M. Śliwa i K. Ossowski (obaj grupa III). Na spotkaniu został również omówiony kalendarz imprez na rok szkolny  2016/2017. Zaplanowaliśmy dla wszystkich dużo niespodzianek!

Przedstawiciele wszystkich grup wychowawczych:

Grupa I

K.Woźniak

B. Bednarczyk

 

Grupa II

A. Słomczyński

C. Fijas

 

Grupa III

M. Śliwa

K. Ossowski

 

Grupa IV

M. Strzelewicz

S. Gospodarowicz

 

Grupa V

M. Dębowski

P. Lewandowski

 

Grupa VI

D. Purzycki

M. Masadyni

 

Grupa VII

D. Szulc

M. Pieper

 

Grupa VIII

T. Wieczorek

Ł. Wiśniewski

 

Podczas spotkania zdecydowano również, że w roku szkolnym 2016/17 przedstawicielami naszego Ośrodka w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka będą C. Fijas i P. Lewandowski.

 

KILKA SŁÓW O MRM

MRM jest reprezentacją młodzieży – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz absolwentów do 21 roku. Młodzieżowi radni za pełnienie swojej funkcji nie otrzymują diet. Rada nie jest związana z żadną partią polityczną lub ugrupowaniem politycznym, jej kadencja trwa 2 lata.
13 września odbyła się pierwsza sesja VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta.
Nowi radni przysięgali: „Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta Malborka, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami młodzieży – godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonania zadań rady”. Młodzi radni mają prawo przedstawiać dorosłej Radzie Miasta i burmistrzowi opinie we wszystkich sprawach dotyczących funkcjonowania samorządu lokalnego, a w szczególności dotyczących młodzieży. Taką opinię mogą wydać z własnej inicjatywy lub na wniosek zainteresowanego organu samorządu miejskiego. Z kolei także młodzi mieszkańcy Malborka mogą wystąpić do MRM z prośbą o wydanie opinii w sprawach ważnych dla młodzieży.