Archiwalne wpisy:
grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie:

Święto Edukacji

14 października jest dla nas szczególną datą. Do Dnia Edukacji Narodowej przygotowujemy się już od początku września. Dekorujemy Ośrodek, ćwiczymy nasze role i wystąpienia do uroczystego apelu, przygotowujemy niespodzianki dla nauczycieli oraz dzielimy się ich obowiązkami. Wszystko po to, by każdy z nas czuł się tego dnia wyjątkowo.

Świętowanie rozpoczęliśmy od samego rana, kiedy to część z nas przejęła obowiązki wychowawców oraz nauczycieli i pod ich czujnym okiem opiekowali się oraz uczyli pozostałych. Śmiechu i zabawy było co niemiara, szczególnie podczas sprawdzianów i odpytywania.

Głównym punktem obchodów był przygotowany przez Samorząd Szkolny apel. Przedstawiliśmy na nim historię polskiej edukacji oraz podziękowaliśmy wszystkim pracującym z nami i dla nas osobom. Zrobiliśmy również konkurs, w ramach którego nasi koledzy mieli rozpoznawać swoich wychowawców po ich zdjęciach z dzieciństwa oraz wręczyliśmy nagrody dla nauczycieli w zorganizowanych przez nas plebiscytach. Po nas przemawiał pan dyrektor dziękując wszystkim i nagradzając najlepszych pracowników.

Ostatnim punktem było podziękowanie pracowników i wychowanków byłej dyrektor szkoły pani Justynie Piłat za wiele lat pracy w naszym Ośrodku, jej życzliwość i zaangażowanie.

To był naprawdę świąteczny dzień, wszyscy kładliśmy się uśmiechnięci i zrelaksowani. Tylko nasi pełniący obowiązki nauczycieli i wychowawców koledzy popadali i usnęli jako pierwsi. Ciekawe dlaczego…

Ł. Łaziński (MOW News)