Archiwalne wpisy:
listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Kategorie:

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Święto polskiego szkolnictwa co roku obchodzone jest w naszym Ośrodku wyjątkowo hucznie. Tym razem również daliśmy nauczycielom oraz wychowawcom odczuć, jak bardzo szanujemy i cenimy ich pracę. Od samego rana członkowie Samorządu Uczniowskiego przejęli obowiązki naszych opiekunów, którzy mieli im tylko towarzyszyć: najpierw zastąpili wychowawców podczas pobudki, gimnastyki i zajęć porannych w internacie, a następnie przejęli role nauczycieli w szkole podczas lekcji i dyżurów na przerwach. Wszyscy świetnie się przy tym bawiliśmy, a nasza kadra mogła zasłużenie odsapnąć.

Największą atrakcją tego dnia był jednak zorganizowany w samo południe świąteczny apel, podczas którego czekało na nas mnóstwo niespodzianek. Na pierwszy ogień poszli wychowankowie grupy III, którzy zaprezentowali przygotowane przez nich przedstawienie „Kopciuszek”. Furorę zrobili w nim nasi koledzy poprzebierani w damskie sukienki i peruki, którzy wyglądali w nich bardzo kobieco. Przez krótką chwilę MOW w Malborku był ośrodkiem koedukacyjnym. Po występie do głosu doszli przedstawiciele Samorządu, którzy złożyli życzenia dyrekcji, pracownikom administracyjnym i technicznym, wychowawcom oraz nauczycielom. Po wielu uściskach otrzymanych na scenie kolejnymi prezentami dla nich były przygotowane przez naszych kolegów występy gitarowo-wokalne oraz wręczane po raz pierwszy ośrodkowe Oscary: „Adamusy”, które w głosowaniu wychowankowie przyznawali opiekunom w czterech kategoriach: Bratnia dusza, Ekoludek, Pomocna dłoń oraz Mistrz ciętej riposty. Niektóre nominacje zaskoczyły wszystkich, ale w wyborze zwycięzców byliśmy przeważnie jednogłośni. Ostatnią przygotowaną przez nas atrakcją był kabaretowy występ chłopców z grupy I, którzy niespodziewanie przerwali dyrektorowi i zajęli na dobrych kilka minut scenę. Okazali się oni gwoździem programu, a zaprezentowane przez nich skecze rozłożyły wszystkich na łopatki.

Spotkanie w auli zakończył pan dyrektor, gratulując występującym i dziękując nauczycielom oraz wychowawcom za wkładane w ich pracę serce! Ja również w tym miejscu chciałbym w imieniu swoim, młodych dziennikarzy z redakcji MOW News oraz wszystkich wychowanków podziękować naszej kadrze za wszystko to, co dla nas robią: za poświęcenie, zaangażowanie i cierpliwość, których doświadczamy każdego dnia. Dziękuję!

                                                                                                                         K. Olak (MOW News)