Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Trzy niedzielne uczty

Czy wyobrażacie sobie weekend bez sportu? Sobotę i niedzielę bez obejrzenia czy zagrania choćby jednego meczu? My nie! Zwykle zadowalamy się naszym Orlikiem, transmisjami telewizyjnymi z całej Europy czy kibicowaniem V-ligowej Pomezanii. Ubiegła niedziela przyniosła nam jednak prawdziwe uczty! Przede wszystkim sportową, ale również dziennikarską i kulinarną. Ale po kolei.

O kolejnym już wyjeździe do stolicy na mecz warszawskiej „Legii” wśród redaktorów koła dziennikarskiego MOW News mówiło się już od początku roku szkolnego. Gdy dowiedzieliśmy się, że nasze plany uda się zrealizować, skakaliśmy ze szczęścia. Pełna euforia zapanowała natomiast w momencie, gdy wychowawca powiedział nam, że obejrzymy szlagier ekstraklasy: mecz przeciwko „Wiśle” Kraków. Już wtedy wiedzieliśmy, że będzie to bardzo dobry mecz, ale takiego widowiska, jakie przedstawili nam piłkarze nie mogliśmy się spodziewać w najśmielszych snach. Mecz był bardzo szybki, a obie drużyny stwarzały sobie sporo sytuacji bramkowych. Wynik już w 2. minucie otworzył legionista Dominik Nagy sprytnym strzałem głową. W 23. minucie gola z pola karnego na 2:0 zdobył Hiszpan Carlitos. Mimo wielu okazji z obu stron wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej połowie czekał nas natomiast prawdziwy rollercoaster, bo w pięć minut, od 57. do 62., Wisła Kraków zdobyła trzy bramki i całkowicie zaskoczyła chyba po cichu cieszącą się już ze zwycięstwa Legię. Wszyscy przecieraliśmy oczy z wrażenia, bo do tej pory dużo lepszą drużyną była Legia. Ostatnie pół godziny meczu to przede wszystkim próby zdobycia wyrównującej bramki przez gospodarzy. Udało się to dopiero w ostatniej minucie meczu, kiedy to Carlitos – były król strzelców ekstraklasy w barwach Wisły – pokonał z ostrego kąta bramkarza gości. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, co u obu drużyn pewnie pozostawiło spory niedosyt. My natomiast z wypiekami na policzkach opuszczaliśmy stadion im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będąc pod ogromnym wrażeniem tego, co przed chwilą zobaczyliśmy.

Wielu pozytywnych emocji dostarczyła nam również przedmeczowa wizyta w redakcji Weszło.com i Weszło.fm, jednych z największych i najbardziej opiniotwórczych mediów sportowych w Polsce. Pracujący tam na co dzień dziennikarz Kamil Gapiński oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach redakcji barwnie opowiadając o tym, jak tworzy się tam artykuły prasowe, programy i relacje radiowe, a także programy telewizyjne. Uchylił też rąbka tajemnicy przedstawiając plany rozwoju portalu. Byliśmy zaskoczeni luzem i przyjazną atmosferą panującą w redakcji. Mamy nadzieję, że sami kiedyś spróbujemy swoich sił w pracy w takich mediach.

Ostatnią – a raczej chronologicznie pierwszą – z uczt, które odbyliśmy podczas wyjazdu do Warszawy był przepyszny obiad w zaprzyjaźnionej restauracji „Austeria” w Rychnowie koło Ostródy. Jak zwykle zostaliśmy wspaniale ugoszczeni przez właścicieli i pracowników lokalu świetnym tradycyjnym rosołem i kapitalnymi roladkami, które na dodatek były pięknie udekorowane. Po takim posiłku mieliśmy siły nie tylko na wizytę w redakcji Weszło i oglądanie hitu Legii z Wisłą, ale na dużo, dużo więcej, ogromnie dziękujemy!

Wyjazd był bardzo udany, a każda z trzech uczt, w których uczestniczyliśmy wyborna! Cieszymy się, że możemy w tak wyjątkowy sposób szlifować nasze dziennikarskie umiejętności. Nie byłoby to możliwe bez naszych przyjaciół, którzy wspierają działalność koła dziennikarskiego MOW News i pomagają w naszym rozwoju. Jeszcze raz ogromne podziękowania kierujemy na ręce pana Tomasza Goliszewskiego z „Legii” Warszawa, pani Marty Narewskiej z restauracji „Austeria” w Rychnowie, pana Kamila Gapińskiego z redakcji „Weszło” oraz księdza Wojciecha Wilgowicza. DZIĘKUJEMY!

                                                                                                                               J. Kopeć (MOW News)