Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Turniej unihokeja

W styczniu odbył się w naszym Ośrodku turniej, który co rok przynosi niesamowite emocje, a mianowicie Mistrzostwa Unihokeja. Wzięły w nim udział wszystkie grupy, które przez długi okres przygotowywały się podczas treningów do rozgrywek. Na początku odbyła się rywalizacja w grupach, mecze były bardzo zacięte, ale toczone w duchu „Fair Play”. Nie obyło się bez niespodzianek. Taką bez dwóch zdań był awans do półfinałów najmłodszej grupy VIII, która pokazała, że nie trzeba mieć super warunków fizycznych, by rywalizować ze starszymi wychowankami. W 1 półfinale zmierzyły się grupa III z grupą VIII. Pomimo ambitnej postawy najmłodsi wychowankowie tym razem musieli uznać wyższość przeciwników. W derbowym pojedynku drugiego półfinału zmierzyły się grupa I i II. Mecz był bardzo emocjonujący, ale awans do finału uzyskała gr I. Grupa II pokazała tzw. „lwi pazur” w meczu o 3 miesce zwyciężając pewnie. 

Po tym spotkaniu odbył się przy pełnej sali wielki finał pomiędzy grupą III a I. Skazywana na porażkę grupa III zagrała bardzo mądrze, a bohaterem tego spotkania był filgranowy Patryk, który był nie do zatrzymania w akcjach ofensywnych. Kto wie, jakby potoczył się finał, gdyby nie doskonała postawa bramkarza grupy III Jakuba, który strzegł swej świątyni z dużym zaangażowaniem. Po finale obydwie drużyny podały sobie dłonie i podziękowały za super spotkanie. Organizatorami i sędziami zawodów byli wychowawcy Łukasz Pawłowski i Przemysław Frankiewicz. 

Klasyfikacja: 1 miejsce gr III; 2 miejsce gr I; 3 miejsce gr II; 4 miejsce gr VIII; 5 miejsce gr VI; 6 miejsce gr V; 7 miejsce gr IV 

M. Pazik (grupa III)