Archiwalne wpisy:
listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Kategorie:

Uroczyste obchody jubileuszu 65- lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Dnia 8 lutego 2013r. w auli Ośrodka miało miejsce uroczyste podsumowanie obchodów Jubileuszu 65-lecia MOW w Malborku.

Dyrektor Adam Wilczyński oraz wicedyrektor Justyna Piłat oficjalnie przywitali licznie przybyłych gości – wśród nich m.in: władze Kuratorum Oświaty w Gdańsku, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów placówek oświatowych i innych instytucji lokalnych współpracujących z Ośrodkiem, a także- szczególnie serdecznie- dawnych i obecnych pracowników Ośrodka.

Po powitaniu konferansjerzy p. Marlena Smoter-Zdziebłowska i p. Tomasz Wojtuszkiewicz wprowadzili gości w rys historyczny i tradycje placówki połączone z omówieniem przebiegu kolejnych etapów obchodów 65-lecia, stanowiących podbudowę uroczystości podsumowującej.

Następnie psycholog Justyna Siemionow zaprezentowała wypracowane przez kadrę Ośrodka kierunki pracy resocjalizacyjnej ze szczególną dedykacją dla emerytowanych pracowników i gości niezwiązanych na co dzień z resocjalizacją. Wstępem do tej prezentacji stał się spektakl pt. „SZANSA” grupy teatralnej „NO NAME”, działającej pod kierunkiem p. Marty Neubauer i p. Marka Heise.

W kolejnym punkcie programu przewodniczący Samorządu Wychowanków przedstawił wyniki sondażu środowiskowego przeprowadzonego przez wychowanków w formie reportażu amatorskiej telewizji, w celu poznania opinii o podopiecznych MOW w najbliższym otoczeniu i instytucjach współpracujących. Jak wynikało z wywiadów, Ośrodek i wychowankowie cieszą się bardzo pozytywną opinią w środowisku lokalnym.
Psycholog Wioletta Głowacka opowiedziała o losach absolwentów Ośrodka, w oparciu o listy, zdjęcia i nagrania wypowiedzi byłych podopiecznych, zebrane w ramach programu monitorowania losów wychowanków.
Mały akcent muzyczny przygotowała grupa wokalno-instrumentalna pod kierunkiem p. Izabeli Wojciechowskiej-Boryckiej, złożona z wychowanków MOW i uczennic Gimnazjum nr 1 w Malborku.
Na zakończenie uroczystości dyrektor Adam Wilczyński wręczył specjalne podziękowania dla osób ściśle współpracujących z placówką- były to symboliczne statuetki wykonane przez wychowanków pod okiem pana Juliusza Jezierskiego.

W posumowaniu głos zabrali Pomorski Kurator Oświaty – Elżbieta Wasilenko oraz Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, doceniając trud wychowania młodzieży na przestrzeni lat, przekazując serdeczne podziękowania za dotychczasową pracę i życzenia młodzieży oraz pracownikom dalszych sukcesów.

Następnie kolejni goście osobiście gratulowali dyrektorowi i kadrze Ośrodka tak znaczącego Jubileuszu placówki.